Ibuprofen Dr. Max tabletki powlekane (400 mg) - 100 tabl. w butelce
Ibuprofen Dr. Max tabletki powlekane (400 mg) - 100 tabl. w butelce
Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla pacjenta
Ibuprofen Dr. Max, 400 mg, tabletki powlekane
Ibuprofenum
Należy uważnie zapoznać się z treścią ulotki przed zażyciem leku, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta.
Lek ten należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.
Wskazówki dla pacjenta:
- Należy zachować tę ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać.
- Jeśli potrzebna jest rada lub dodatkowa informacja, należy zwrócić się do farmaceuty.
- Jeśli u pacjenta wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie możliwe objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.
- Patrz punkt 4.
Jeżeli u dorosłych objawy utrzymują się po 3 dniach leczenia w przypadku gorączki lub po 5 dniach w przypadku bólu lub nasilenia objawów należy skonsultować się z lekarzem. U młodzieży należy skonsultować się z lekarzem, jeśli objawy utrzymują się po 3 dniach leczenia lub nasilają się.
Spis treści ulotki:
- Co to jest lek Ibuprofen Dr. Max i w jakim celu się go stosuje
- Informacje ważne przed zastosowaniem leku Ibuprofen Dr. Max
- Jak stosować lek Ibuprofen Dr. Max
- Możliwe działania niepożądane
- Jak przechowywać lek Ibuprofen Dr. Max
- Zawartość opakowania i inne informacje
1. Co to jest lek Ibuprofen Dr. Max i w jakim celu się go stosuje
Lek Ibuprofen Dr. Max należy do grupy leków nazywanych NLPZ (niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi), które działają poprzez zmniejszenie bólu, stanu zapalnego i gorączki.
Lek Ibuprofen Dr. Max jest stosowany w krótkotrwałym leczeniu objawowym bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, takiego jak ból głowy, w tym migrenowy ból głowy, bólu zębów, bólu spowodowanego urazem tkanek miękkich, takim jak stłuczenia i skręcenia, bólów miesiączkowych i gorączki.
Lek Ibuprofen Dr. Max jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży o masie ciała od 40 kg (w wieku 12 lat i powyżej).
Dorośli: Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli objawy utrzymują się po 3 dniach leczenia w przypadku gorączki lub po 5 dniach w przypadku bólu lub nasilenia objawów.
Młodzież: Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli objawy utrzymują się po 3 dniach leczenia lub nasilają się.
2. Informacje ważne przed zastosowaniem leku Ibuprofen Dr. Max
Kiedy nie stosować leku Ibuprofen Dr. Max
- jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6);
Ostrzeżenia dotyczące stosowania leku Ibuprofen Dr. Max
Warunki, w których należy zachować ostrożność lub nie stosować leku:
- jeśli u pacjenta występowały reakcje nadwrażliwości po zastosowaniu leków przeciwbólowych zawierających kwas acetylosalicylowy lub niektóre inne leki przeciwbólowe i przeciwzapalne (NLPZ) objawiające się astmą, katarem, swędzącą wysypką skórną lub obrzękiem warg, twarzy, języka lub gardła;
- jeśli u pacjenta wystąpiło krwawienie z żołądka lub jelita cienkiego lub perforacja związana z uprzednim stosowaniem leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych (NLPZ);
- jeśli u pacjenta występuje owrzodzenie lub krwawienie z żołądka lub jeśli pacjent miał dwa lub więcej z tych epizodów w przeszłości;
- jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby;
- jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność nerek (szybkość filtracji kłębuszkowej poniżej 30 mL/min);
- jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność serca;
- jeśli u pacjenta doszło do znaczącego odwodnienia (spowodowanego wymiotami, biegunką lub niewystarczającym spożyciem płynów);
- jeśli u pacjenta występuje aktywne krwawienie (w tym z mózgu);
- jeśli pacjent choruje na chorobę nieznanego pochodzenia, w wyniku której dochodzi do tworzenia się nieprawidłowych komórek krwi;
- jeśli pacjentka jest w okresie ostatnich 3 miesięcy ciąży.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Należy poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zażyciem leku Ibuprofen Dr. Max:
- - jeśli pacjent ma przewlekłe choroby zapalne jelit, takie jak: zapalenie okrężnicy z owrzodzeniem (wrzodziejące zapalenie jelita grubego), zapalenie przewodu pokarmowego (choroba Crohna), chorobę wrzodową w wywiadzie lub inne choroby żołądka i jelit;
- - jeśli pacjent ma astmę, ibuprofen może zwiększyć ryzyko wystąpienia skurczu oskrzeli (zwężenie oskrzeli);
- - jeśli pacjent ma katar sienny, polipy nosa lub przewlekłą chorobę układu oddechowego, ibuprofen może zwiększyć ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej;
- - jeśli pacjent ma problemy z wątrobą, nerkami lub sercem, ibuprofen należy stosować ostrożnie i w najmniejszej dawce, ponieważ może on zaburzać czynność nerek;
- - jeśli pacjent przyjmuje leki wpływające na krzepnięcie krwi, ibuprofen, podobnie jak inne leki z tej grupy, może wydłużyć czas krwawienia lub doprowadzić do powstania wrzodów;
- - jeśli pacjentka planuje mieć dziecko;
- - jeśli pacjentka jest w ciągu pierwszych sześciu miesięcy ciąży;
- - jeśli pacjentka karmi piersią;
- - jeśli u pacjenta występuje zakażenie - patrz punkt „Zakażenia” poniżej.
Podczas leczenia może sporadycznie wystąpić krwawienie z przewodu pokarmowego, owrzodzenie lub perforacja. Należy natychmiast poinformować lekarza, jeśli wystąpią jakiekolwiek nietypowe problemy z przewodem pokarmowym.
Nie należy stosować ibuprofenu z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi lub innymi lekami zwiększającymi ryzyko uszkodzenia żołądka (patrz punkt „Lek Ibuprofen Dr. Max a inne leki” poniżej).
Wpływ na serce i mózg
Przyjmowanie leków przeciwzapalnych/przeciwbólowych, takich jak ibuprofen może wiązać się z niewielkim wzrostem ryzyka zawału serca lub udaru, w szczególności, gdy są stosowane w dużych dawkach. Nie należy przekraczać zalecanej dawki i czasu trwania leczenia.
Przed zastosowaniem leku Ibuprofen Dr. Max pacjent powinien omówić leczenie z lekarzem lub farmaceutą, jeśli:
- u pacjenta występują choroby serca, takie jak niewydolność serca, dławica piersiowa (ból w klatce piersiowej), jeśli pacjent miał atak serca, operację pomostowania, u pacjenta występuje choroba tętnic obwodowych (słabe krążenie krwi w nogach z powodu zwężenia lub
Zalecenia dotyczące stosowania leku Ibuprofen Dr. Max
Zaleca się unikanie stosowania leku Ibuprofen Dr. Max w przypadku tętniczkowego zawężenia tętnic lub przebycia udaru, w tym mini-udaru lub przemijającego ataku niedokrwiennego - TIA.
Ponadto, należy zachować ostrożność w przypadku pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, cukrzycą, podwyższonym poziomem cholesterolu, obciążeniem rodzinnych chorób serca lub udaru oraz palaczy tytoniu.
W przypadku objawów alergicznej reakcji na ibuprofen, takich jak trudności z oddychaniem, obrzęk naczynioruchowy, ból w klatce piersiowej, należy natychmiast przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem.
Toczeń rumieniowaty układowy i mieszana choroba tkanki łącznej
Przed rozpoczęciem leczenia ibuprofenem u pacjentów z toczeniem rumieniowatym układowym (SLE) lub mieszaną chorobą tkanki łącznej, zaleca się konsultację z lekarzem ze względu na zwiększone ryzyko aseptycznego zapalenia opon mózgowych.
Ciężkie reakcje skórne
Stosowanie ibuprofenu może powodować ciężkie reakcje skórne, w tym złuszczające zapalenie skóry, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka i inne. W przypadku wystąpienia tych objawów konieczna jest natychmiastowa reakcja medyczna.
Wpływ na nerki
Ibuprofen może spowodować uszkodzenie nerek, szczególnie u pacjentów z wcześniejszymi problemami nerkowymi, sercowymi lub wątrobowymi. Należy unikać nadmiernego stosowania leków przeciwbólowych, zwłaszcza podczas wysiłku fizycznego.
Dzieci, młodzież i osoby starsze
Należy zachować szczególną ostrożność przy stosowaniu ibuprofenu u dzieci, młodzieży i osób starszych, ze względu na ryzyko pogorszenia funkcji nerek u odwodnionych pacjentów oraz zwiększone ryzyko krwawień z przewodu pokarmowego i perforacji u osób starszych.
Zakażenia
Ibuprofen może ukryć objawy zakażenia, dlatego istnieje ryzyko opóźnienia odpowiedniego leczenia i powikłań. Konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem w przypadku utrzymujących się objawów zakażenia.
Inne środki ostrożności
W przypadku wystąpienia bólu głowy podczas długotrwałego stosowania dużych dawek leków przeciwbólowych, należy skonsultować się z lekarzem w sprawie dalszego leczenia.
Ibuprofen - informacje o leku
Ibuprofen może przejściowo hamować czynność płytek krwi i wydłużać czas krwawienia. Rzadko mogą wystąpić ciężkie, ostre reakcje nadwrażliwości (takie jak wstrząs anafilaktyczny). Stan ten wymaga natychmiastowego leczenia. Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych zwiększa się wraz ze zwiększaniem dawki. Dlatego należy rozpocząć leczenie od możliwie najmniejszej dawki i kontynuować leczenie przez najkrótszy czas niezbędny do wyleczenia objawów.
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, również tych, które wydawane są bez recepty. Działania niepożądane leku Ibuprofen Dr. Max mogą nasilić się poprzez równoczesne stosowanie innych leków. Z drugiej strony, lek Ibuprofen Dr. Max może nasilać lub obniżać działanie innych leków lub nasilać występowanie działań niepożądanych innych leków stosowanych jednocześnie z ibuprofenem.
Lek Ibuprofen Dr. Max może wpływać na działanie innych leków lub też inne leki mogą wpływać na działanie leku Ibuprofen Dr. Max. Na przykład:
- inne leki z grupy NLPZ, w tym selektywne inhibitory COX-2, kortykosteroidy i leki stosowane w leczeniu depresji, zwane SSRI (ang, Selective Serotonin Reuptake Inhibitors) (selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny), leki przeciwpłytkowe/leki przeciwzakrzepowe (np. kwas acetylosalicylowy, warfaryna, tyklodypina), ponieważ zwiększają ryzyko wystąpienia działań niepożądanych dotyczących przewodu pokarmowego, w tym krwawienia i powstawania wrzodów trawiennych
- metotreksat (stosowany w leczeniu chorób nowotworowych i autoimmunologicznych), ponieważ jego eliminacja może być zmniejszona
- lit, digoksyna i fenytoina (stosowane do leczenia chorób serca), ponieważ ich stężenie we krwi może się zwiększyć
Zobacz również inne leki z tej kategorii:
Działania niepożądane leku Ibuprofen Dr. Max
- bisfosfoniany (stosowane w leczeniu osteoporozy, choroby Pageta oraz w celu zmniejszeniawysokiego stężenia wapnia we krwi), okspentyfilina (pentoksyfilina) stosowana w leczeniuchorób układu krążenia w tętnicach nóg lub rąk), ponieważ mogą nasilać się działanianiepożądane ze strony przewodu pokarmowego
- baklofen (lek zwiotczający mięśnie), ponieważ jego toksyczność może być zwiększona
- inhibitory CYP2C9, takie jak worykonazol lub flukonazol (rodzaj leków przeciwgrzybiczych),ponieważ mogą zwiększać wrażliwość na ibuprofen
- produkty zawierające Ginkgo biloba (lek ziołowy), ponieważ istnieje prawdopodobieństwozwiększenia łatwości powstawania krwawienia, jeśli pacjent przyjmuje go z ibuprofenem.
Także niektóre inne leki mogą ulegać wpływowi lub mieć wpływ na leczenie lekiem Ibuprofen Dr.Max, dlatego też przed zastosowaniem leku Ibuprofen Dr. Max z innymi lekami zawsze należyporadzić się lekarza lub farmaceuty.
Lek Ibuprofen Dr. Max z alkoholem
Należy unikać spożywania alkoholu, gdyż może on nasilać działania niepożądane leku Ibuprofen Dr.Max, zwłaszcza te, ze strony żołądka, jelit oraz mózgu.
Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje miećdziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Ciąża
Nie należy przyjmować leku Ibuprofen Dr. Max, jeśli pacjentka jest w ostatnich 3 miesiącach ciąży,gdyż może on zaszkodzić nienarodzonemu dziecku lub być przyczyną komplikacji podczas porodu.
Lek Ibuprofen Dr. Max może powodować zaburzenia czynności nerek i serca u nienarodzonegodziecka.
Karmienie piersią
Ibuprofen przenika do mleka kobiecego w bardzo małej ilości i zwykle, podczas krótkotrwałegostosowania leku, karmienie piersią nie musi być przerwane.
Jeżeli jednak przewidziane jest dłuższeleczenie, należy wziąć pod uwagę wcześniejsze przerwanie karmienia piersią.
Płodność
Kobiety, które chcą zajść w ciążę, powinny skonsultować z lekarzem przyjmowanie leku.
Lek Ibuprofen Dr. Max należy do grupy leków (NLPZ), które mogą niekorzystnie wpływać napłodność u kobiet. Dlatego nie zaleca się stosowania ibuprofenu u kobiet, które starają się zajść wciążę lub mają problemy z zajściem w ciążę.
Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn
Ibuprofen na ogół nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Jednaku niektórych pacjentów przyjmujących ibuprofen mogą wystąpić zawroty głowy, zaburzenia widzeniai inne zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego (OUN). Ponieważ mogą wystąpić te działanianiepożądane, pacjenci nie powinni wykonywać takich czynności jak prowadzenie pojazdów lubobsługiwanie maszyn, chyba że są pewni, że leczenie ibuprofenem nie wpływa na ich zdolność dotego.
Wskazówki dotyczące stosowania leku Ibuprofen Dr. Max
Wskazane jest dokładne przestrzeganie zaleceń dotyczących dawkowania leku. Jest to szczególnie istotne przy jednoczesnym spożyciu alkoholu.
Lek Ibuprofen Dr. Max zawiera sód
Lek ten zawiera mniej niż 1 mmol (23 mg) sodu na tabletkę, co oznacza, że jest uznawany za „wolny od sodu”.
Jak stosować lek Ibuprofen Dr. Max
Ten lek należy regularnie przyjmować zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce dla pacjenta lub zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W przypadku wątpliwości należy skonsultować się z specjalistą.
Preparat przeznaczony jest do krótkotrwałego stosowania doustnego.
Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę przez jak najkrótszy okres niezbędny do złagodzenia objawów.
Jeśli objawy infekcji, takie jak gorączka i ból, nie ustępują lub się nasilają, konieczna jest natychmiastowa konsultacja lekarska (patrz punkt 2).
Dawkowanie leku Ibuprofen Dr. Max
Informacje dotyczące dawkowania znajdują się poniżej:
Bóle o nasileniu łagodnym do umiarkowanego oraz gorączka
Dorośli i młodzież o masie ciała powyżej 40 kg (powyżej 12 lat):
Średnio ½ do 1 tabletki podawanej w pojedynczej dawce lub 3 do 4 razy na dobę w odstępach co 4 do 6 godzin.
Jeśli chodzi o migrenowy ból głowy, zalecane dawkowanie to: 1 tabletkę co 4 do 6 godzin.
Maksymalna dzienne dawka nie powinna przekraczać 3 tabletek (1200 mg).
Bolesne miesiączkowanie
Dorośli i młodzież o masie ciała powyżej 40 kg (powyżej 12 lat):
Średnio ½ do 1 tabletki, 1 do 3 razy na dobę w odstępach co 4 do 6 godzin. Maksymalna dzienne dawka nie powinna przekraczać 3 tabletek (1200 mg).
Stosowanie u dzieci i młodzieży
Preparat Ibuprofen Dr. Max nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 12 roku życia i młodzieży o masie ciała poniżej 40 kg. Dla tej grupy wiekowej dostępne są inne formy dawkowania i stężenia substancji czynnej.
Osoby w podeszłym wieku
U osób starszych istnieje większe ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, dlatego zalecane jest stosowanie minimalnych skutecznych dawek przez krótki czas niezbędny do poprawy stanu zdrowia. U pacjentów w podeszłym wieku z zaburzeniami funkcji nerek lub wątroby dawkowanie powinno być indywidualnie dostosowane.
Zaburzenia funkcji nerek lub wątroby
U pacjentów z łagodnymi do umiarkowanych zaburzeniami funkcji nerek lub wątroby dawkę ustala lekarz. Preparatu nie wolno stosować u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek lub wątroby.
Sposób podawania
Ibuprofen Dr. Max - ważne informacje dotyczące stosowania
Tabletkę należy połknąć popijając szklanką wody. Należy ją przyjmować bez gryzienia, rozgniatanialub ssania. Szybsze działanie można uzyskać podając dawkę na pusty żołądek. Pacjentom zwrażliwym żołądkiem zaleca się przyjmowanie ibuprofenu z jedzeniem.
Przyjęcie większej niż zalecana dawki leku Ibuprofen Dr. Max
Jeśli pacjent zastosował większą niż zalecana dawkę leku Ibuprofen Dr. Max lub jeśli dzieckoprzypadkowo przyjęło lek, należy zawsze zwrócić się do lekarza lub zgłosić do najbliższego szpitala,aby uzyskać opinię o możliwym zagrożeniu dla zdrowia i poradę na temat działań, jakie należy wtakim przypadku podjąć.
Objawy przedawkowania:
- nudności
- bóle żołądka
- wymioty (mogą występować ślady krwi)
- bóle głowy
- dzwonienie w uszach
Pominięcie przyjęcia leku Ibuprofen Dr. Max:
W przypadku pominięcia dawki należy ją przyjąć tak szybko, jak to tylko możliwe. Nie należystosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.
Możliwe działania niepożądane:
Jak każdy lek, ten lek może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.Pacjent może zminimalizować ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, przyjmując najmniejsząilość tabletek przez najkrótszy czas niezbędny do kontrolowania objawów.
Jeśli u pacjenta wystąpi którykolwiek z poniższych objawów, należy natychmiast zaprzestaćstosowania ibuprofenu i zwrócić się o pomoc medyczną:
- zaczerwienione, niewypukłe, podobne do tarczy lub okrągłe plamy na tułowiu, często zpęcherzami na środku, łuszczenie się skóry
- owrzodzenia w ustach, gardle, nosie, narządach płciowych i oczach
- wysypka skórna, gorączka, powiększone węzły chłonne i zwiększenie liczby eozynofili
Skutki uboczne leku X
Dość często (mogą dotyczyć do 1 na 10 osób)
- biegunka
- zaparcia
- wzdęcia
- niestrawność
- ból brzucha
- krwawienie z przewodu pokarmowego (stolce o czarnym zabarwieniu lub krwawe wymioty)
- zawroty głowy
- uczucie zmęczenia
- ból głowy
- wysypka
Niezbyt często (mogą dotyczyć do 1 na 100 osób)
- uczucie senności
- uczucie niepokoju
- uczucie mrowienia lub kłucia
- trudności w zasypianiu
- skóra wrażliwa na światło
- różne rodzaje zaburzeń czynności nerek, takie jak zapalenie nerek, zespół nerczycowy (zespół objawów w chorobie nerek) i niewydolność nerek
- katar (zapalenie błony śluzowej nosa)
- wrzody żołądka lub jelit
- dziura w ścianie przewodu pokarmowego
- zapalenie żołądka
- owrzodzenie jamy ustnej
- zapalenie wątroby
- żółtaczka
- zaburzenia czynności wątroby
- astma oskrzelowa
- zwężenie oskrzeli (skurcz oskrzeli)
- trudności w oddychaniu
- dzwonienie w uszach (szumy uszne)
- uczucie zawrotów głowy lub wirowania
- zaburzenia widzenia
- zaburzenia słuchu
- pokrzywka
- świąd
- plamica (plamiste krwawienie do skóry)
- reakcje nadwrażliwości
- obrzęk naczynioruchowy (obrzęk występujący w różnych częściach ciała, takich jak tkanka podskórna twarzy, błony śluzowe układu oddechowego i pokarmowego, i powodujący problemy w zależności od dotkniętego obszaru)
Rzadko (mogą dotyczyć do 1 na 1 000 osób)
- uczucie depresji lub dezorientacji
- aseptyczne zapalenie opon mózgowych (zapalenie błony mózgowej bez zakażenia bakteryjnego)
- zapalenie nerwu wzrokowego
- toksyczna neuropatia nerwu wzrokowego (uszkodzenie nerwu wzrokowego)
- obrzęk
Bardzo rzadko (mogą dotyczyć do 1 na 10 000 osób)
- niewydolność wątroby
- niewydolność serca
Skutki uboczne leku Ibuprofen Dr. Max
Atak serca
Zapalenie trzustki
Wysokie ciśnienie krwi
Ciężkie postacie reakcji skórnych
Zmiany w liczbie elementów krwi (czerwone i białe krwinki, płytki krwi)
Martwica brodawek (szczególnie przy długotrwałym leczeniu)
Reakcja anafilaktyczna - ciężka reakcja nadwrażliwości, w której objawy mogą obejmować: obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardię, niedociśnienie (anafilaksja, obrzęk naczynioruchowy lub ciężki wstrząs).
Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych):
Pogorszenie wrzodziejącego zapalenia jelita grubego lub choroby Crohna (zapalenie okrężnicy)
Ból w klatce piersiowej, mogący być objawem potencjalnie ciężkiej reakcji alergicznej nazywanej zespołem Kounisa.
Leki, takie jak lek Ibuprofen Dr. Max mogą być związane z niewielkim zwiększonym ryzykiem ataku serca (zawał mięśnia sercowego) lub udaru.
Zgłaszanie działań niepożądanych
Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w tej ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie
Jak przechowywać lek Ibuprofen Dr. Max
Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci
Zawartość opakowania i inne informacje
Co zawiera lek Ibuprofen Dr. Max:
- Substancją czynną jest ibuprofen. Każda tabletka powlekana zawiera 400 mg ibuprofenu.
- Pozostałe składniki to: Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna, bezwodna, hydroksypropyloceluloza, sodu laurylosiarczan, kroskarmeloza sodowa, talk. Otoczka tabletki (Opadry (white) 06B28499): hypromeloza, makrogol 400, tytanu dwutlenek (E 171).
Jak wygląda lek Ibuprofen Dr. Max i co zawiera opakowanie
Białe, owalne, obustronnie wypukłe tabletki powlekane z linią podziału po jednej stronie. Tabletkęmożna podzielić na równe dawki.
Wielkości opakowań:
- Blistry: 6, 10, 12, 20, 24, 30, 36, 40, 48, 50, 60 i 100 tabletek powlekanych.
- Pojemniki: 10, 20, 30, 36, 40, 50, 60 i 100 tabletek powlekanych.
Nie wszystkie wielkości opakowań muszą znajdować się w obrocie.
Podmiot odpowiedzialny i wytwórca
Podmiot odpowiedzialny:
Dr. Max Pharma s.r.o.
Na Florenci 2116/15
110 00 Praga
Republika Czeska
tel.: (+420) 516 770 199
Wytwórca:
Medis International a.s.
Průmyslová 961/16
747 23 Bolatice
Republika Czeska
Ten lek jest dopuszczony do obrotu w krajach członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego pod następującymi nazwami:
- Republika Czeska: Ibuprofen Dr. Max
- Polska: Ibuprofen Dr. Max
- Słowacja: Ibuprofen Dr. Max 400 mg filmom obalené tablety
Data ostatniej aktualizacji ulotki: 10/2024