Ibuprofen MAX Aurovitas Kapsułki miękkie (400 mg) - 20 kaps.
Ibuprofen MAX Aurovitas Kapsułki miękkie (400 mg) - 20 kaps.
Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla użytkownika
Ibuprofen MAX Aurovitas, 400 mg, kapsułki, miękkie
Ibuprofenum
Należy uważnie zapoznać się z treścią ulotki przed zażyciem leku, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta.
Lek ten należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.
- Należy zachować tę ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać.
- Jeśli potrzebna jest rada lub dodatkowa informacja, należy zwrócić się do farmaceuty.
- Jeśli u pacjenta wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie możliwe objawy niepożądane niewymienione w tej ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Patrz punkt 4.
- Jeśli po upływie 3 dni u młodzieży lub po upływie 3 dni w przypadku gorączki lub migreny oraz po 5 dniach w przypadku bólu u osób dorosłych nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.
Spis treści ulotki
- Co to jest lek Ibuprofen MAX Aurovitas i w jakim celu się go stosuje
- Informacje ważne przed zastosowaniem leku Ibuprofen MAX Aurovitas
- Jak stosować lek Ibuprofen MAX Aurovitas
- Możliwe działania niepożądane
- Jak przechowywać lek Ibuprofen MAX Aurovitas
- Zawartość opakowania i inne informacje
1. Co to jest lek Ibuprofen MAX Aurovitas i w jakim celu się go stosuje
Lek Ibuprofen MAX Aurovitas zawiera substancję czynną ibuprofen. Należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). NLPZ działają przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.
Lek Ibuprofen MAX Aurovitas jest wskazany u osób dorosłych i młodzieży o masie ciała powyżej 40 kg (w wieku 12 lat i starszej) w krótkotrwałym leczeniu objawowym łagodnego do umiarkowanego bólu, takiego jak ból głowy, objawów grypopodobnych, bólu zębów, bólu mięśni, bolesnego miesiączkowania i gorączki.
Lek Ibuprofen MAX Aurovitas jest również wskazany w leczeniu łagodnego do umiarkowanego bólu w migrenie z aurą lub bez aury u osób dorosłych.
2. Informacje ważne przed zastosowaniem leku Ibuprofen MAX Aurovitas
Kiedy nie stosować leku Ibuprofen MAX Aurovitas
- Jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6);
- Jeśli u pacjenta wystąpiła reakcja alergiczna, taka jak astma, trudności w oddychaniu, obrzęk twarzy, języka lub gardła, pokrzywka, swędzenie nosa i katar, po podaniu aspiryny lub innego leku z grupy NLPZ;
- Jeśli u pacjenta występuje owrzodzenie lub krwawienie z żołądka lub dwunastnicy (lub jeśli wystąpiły 2 lub więcej takie epizody w przeszłości);
Ostrzeżenia dotyczące stosowania leku Ibuprofen MAX Aurovitas
- Jeśli u pacjenta w przeszłości wystąpiło krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego podczas stosowania NLPZ;
- Jeśli u pacjenta stwierdzono krwawienie z naczyń mózgowych lub inne czynne krwawienie;
- Jeśli u pacjenta występują niewyjaśnione zaburzenia układu krwiotwórczego;
- Jeśli u pacjenta występuje ciężkie odwodnienie (spowodowane wymiotami, biegunką lub niewystarczającym spożyciem płynów);
- Jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby, nerek lub ciężka choroba serca;
- Jeśli pacjentka jest w ostatnich 3 miesiącach ciąży.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Przed rozpoczęciem stosowania leku Ibuprofen MAX Aurovitas należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą
- Jeśli pacjent jest bezpośrednio po dużym zabiegu chirurgicznym;
- Jeśli pacjent ma lub miał kiedykolwiek w przeszłości astmę lub chorobę alergiczną, ponieważ może wystąpić u niego duszność;
- Jeśli u pacjenta występuje katar sienny, polipy błony śluzowej nosa lub przewlekła obturacyjna choroba płuc, gdyż istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Reakcje alergiczne mogą wystąpić w postaci napadów astmy (tak zwana astma analgetyczna), obrzęku Quinckego lub pokrzywki;
- Jeśli u pacjenta kiedykolwiek występowały wrzody żołądka lub jelit;
- Jeśli u pacjenta występowała choroba przewodu pokarmowego (jak wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego-Crohna);
- Jeśli u pacjenta występuje toczeń rumieniowaty układowy lub mieszana choroba tkanki łącznej;
- Jeśli stwierdzono dziedziczne zaburzenia układu krwiotwórczego (ostra porfiria przerywana);
- Jeśli u pacjenta występuje zaburzenie krzepnięcia krwi;
- Jeśli pacjent przyjmuje inne NLPZ;
- W przypadku ospy wietrznej (varicella) zaleca się unikanie stosowania leku Ibuprofen MAX Aurovitas;
- Jeśli pacjent jest w podeszłym wieku;
- Jeśli u pacjenta występują choroby nerek lub wątroby;
- Jeśli u pacjenta występuje zakażenie;
- Podczas stosowania ibuprofenu występowały objawy reakcji alergicznej na ten lek.
Zakażenia
Lek Ibuprofen MAX Aurovitas może maskować objawy zakażenia, takie jak gorączka i ból. W związku z tym lek Ibuprofen MAX Aurovitas może opóźnić zastosowanie odpowiedniego leczenia zakażenia, co może prowadzić do zwiększonego ryzyka powikłań.
Związane z ospą wietrzną
Jeśli pacjent przyjmuje ten lek w czasie zakażenia, a objawy zakażenia utrzymują się lub nasilają, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.
Leczenie
Leczenie należy rozpocząć od najniższej dostępnej dawki, jeśli pacjent miał kiedykolwiek wrzody żołądka lub jelit, jest w podeszłym wieku lub potrzebuje jednocześnie małych dawek kwasu acetylosalicylowego lub innych leków, które mogą zwiększać ryzyko żołądkowo-jelitowe (patrz „Lek Ibuprofen MAX Aurovitas a inne leki”). Lekarz może również dodać leczenie lekami ochronnymi błony śluzowej żołądka (np. mizoprostol lub inhibitory pompy protonowej). Należy poinformować lekarza, jeśli wystąpią jakiekolwiek nietypowe objawy żołądkowe, zwłaszcza oznaki krwawienia, takie jak wymiotowanie krwią lub czarne stolce przypominające smołę (patrz także punkt 4. „Możliwe działania niepożądane”).
Przyjmowanie leków przeciwzapalnych
Przyjmowanie leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych, takich jak ibuprofen, może wiązać się z niewielkim zwiększeniem ryzyka zawału serca lub udaru, szczególnie w przypadku stosowania w dużych dawkach. Nie należy przekraczać zalecanej dawki ani czasu trwania leczenia (patrz punkt 3).
Przed zastosowaniem leku
Przed zastosowaniem leku Ibuprofen MAX Aurovitas, należy omówić leczenie z lekarzem lub farmaceutą, jeśli:
- U pacjenta występują choroby serca
- Pacjent choruje na nadciśnienie tętnicze
Działania niepożądane
Działania niepożądane można zminimalizować stosując najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy okres czasu. Osoby w podeszłym wieku są bardziej narażone na wystąpienie działań niepożądanych.
Reakcje skórne
W związku z leczeniem lekiem Ibuprofen MAX Aurovitas, zgłaszano ciężkie reakcje skórne
Ogólne wskazówki
Ogólnie, częste stosowanie leków przeciwbólowych może prowadzić do trwałych ciężkich zaburzeń czynności nerek
Dzieci i młodzież
W przypadku długotrwałego stosowania leku Ibuprofen MAX Aurovitas wymagane jest regularne kontrolowanie wskaźników czynności wątroby, nerek oraz morfologii krwi. Lekarz może zalecić wykonywanie badań krwi w trakcie leczenia.
Ryzyko zaburzeń nerek u odwodnionych dzieci i młodzieży
Istnieje ryzyko zaburzeń czynności nerek u odwodnionych dzieci i młodzieży.
Lek Ibuprofen MAX Aurovitas nie jest zalecany do stosowania u młodzieży o masie ciała poniżej 40 kg lub u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Interakcje z innymi lekami
Lek Ibuprofen MAX Aurovitas może wpływać na działanie niektórych innych leków lub też inne leki mogą wpływać na jego działanie.
Na przykład:
- Leki, o działaniu przeciwzakrzepowym (czyli leki rozrzedzające krew/zapobiegające powstawaniu zakrzepów, takie jak aspiryna - kwas acetylosalicylowy, warfaryna, tyklopidyna),
- Leki obniżające wysokie ciśnienie krwi (inhibitory ACE takie jak kaptopryl, leki blokujące receptor beta-adrenergiczny takie jak atenolol, antagoniści receptora angiotensyny II takie jak losartan).
Porada lekarska przed stosowaniem
Także niektóre inne leki mogą ulegać wpływowi lub mieć wpływ na działanie leku Ibuprofen MAX Aurovitas. Dlatego też przed zastosowaniem leku Ibuprofen MAX Aurovitas jednocześnie z innymi lekami pacjent powinien zawsze poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Informacje dla lekarza
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.
- Kwas acetylosalicylowy lub inne NLPZ (leki przeciwzapalne i przeciwbólowe): ponieważ może to zwiększać ryzyko owrzodzeń lub krwawień z przewodu pokarmowego.
- Digoksynę (stosowaną w niewydolności serca): ponieważ działanie digoksyny może być nasilone.
- Glukokortykoidy (leki zawierające kortyzon lub substancje podobne do kortyzonu): ponieważ może to zwiększać ryzyko owrzodzeń lub krwawień z przewodu pokarmowego.
Interakcje leku Ibuprofen MAX Aurovitas z innymi lekami
Lek ziołowy z miłorzębu dwuklapowego (istnieje możliwość zwiększonego ryzyka krwawienia,na skutek jednoczesnego stosowania z ibuprofenem).
Worykonazol i flukonazol (inhibitory CYP2C9) (stosowane w zakażeniach grzybiczych),ponieważ działanie ibuprofenu może nasilać się. Należy rozważyć zmniejszenie dawkiibuprofenu, zwłaszcza gdy duże dawki ibuprofenu są stosowane z worykonazolem lubflukonazolem.
Cholestyraminę (stosowaną w leczeniu wysokiego poziomu cholesterolu).
Lek Ibuprofen MAX Aurovitas z alkoholem
Podczas przyjmowania leku Ibuprofen MAX Aurovitas należy unikać spożywania alkoholu, ponieważmoże to nasilać możliwe działania niepożądane.
Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje miećdziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Ciąża
Nie należy przyjmować leku Ibuprofen MAX Aurovitas, jeśli pacjentka jest w ostatnich 3 miesiącachciąży, gdyż może on zaszkodzić nienarodzonemu dziecku lub być przyczyną problemów podczasporodu. Lek Ibuprofen MAX Aurovitas może powodować problemy z nerkami i sercem unienarodzonego dziecka.
() [tekst został skrócony]
Karmienie piersią
Niewielkie ilości ibuprofenu mogą przenikać do mleka kobiet karmiących piersią. Jednakże, ponieważdo tej pory nie są znane żadne szkodliwe skutki dla niemowląt, zwykle nie ma potrzeby przerywaniakarmienia piersią podczas krótkotrwałego stosowania ibuprofenu w zalecanej dawce, w przypadkugorączki i bólu.
Płodność
Lek Ibuprofen MAX Aurovitas należy do grupy leków (NLPZ), które mogą zaburzać płodność ukobiet. To działanie jest odwracalne po odstawieniu leku. Należy poinformować lekarza przedprzyjęciem leku, jeśli pacjentka planuje ciążę lub ma problemy z zajściem w ciążę.
Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn
W przypadku krótkotrwałego stosowania i po zwykle stosowanym dawkowaniu, ten lek nie mawpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.Jeśli wystąpią działania niepożądane, takie jak zmęczenie, zawroty głowy, senność i zaburzeniawidzenia, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn. Spożywanie alkoholu zwiększaryzyko tych działań niepożądanych.
Zobacz również inne leki z tej kategorii:
Lek Ibuprofen MAX Aurovitas zawiera sorbitol
Lek Ibuprofen MAX Aurovitas zawiera 79,20 mg sorbitolu w każdej kapsułce.Sorbitol jest źródłem fruktozy. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta (lub jego dziecka)nietolerancję niektórych cukrów lub stwierdzono wcześniej u pacjenta dziedziczną nietolerancjęfruktozy, rzadką chorobę genetyczną, w której organizm pacjenta nie rozkłada fruktozy, należy
sytuacjach może wystąpić uszkodzenie wątroby i nerek oraz objawy hipotensji. W razie zażycia większej niż zalecana dawki leku Ibuprofen MAX Aurovitas należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, pielęgniarką lub farmaceutą. Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Ibuprofen MAX Aurovitas może być szkodliwe dla zdrowia. W przypadku przedawkowania oraz wystąpienia jakichkolwiek objawów niepożądanych należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. 4. Możliwe działania niepożądane Jak każdy lek, Ibuprofen MAX Aurovitas może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Mogą się one różnić w zależności od dawki i czasu trwania leczenia. Lekarz powinien zostać poinformowany o wszystkich działaniach niepożądanych, tak aby mógł stosownie ocenić stan pacjenta. Należy przerwać stosowanie leku Ibuprofen MAX Aurovitas i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, jeżeli wystąpi którykolwiek z poniższych objawów: • ciężkie reakcje alergiczne (rzadko, mogą dotyczyć do 1 na 10 000 osób): trudności w oddychaniu, opuchnięcie twarzy lub języka, pokrzywka (obrzęk skóry zrumienieniem), wysypka skórna; • uszkodzenie układu pokarmowego (rzadko): krwawienie żołądka, wrzód żołądka, perforacja jelita; • uszkodzenie wątroby lub nerek (rzadko): zaburzenia funkcji wątroby, nagła niewydolność nerek; • zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego: zawroty głowy, ból głowy, drżenia, splątanie, napady, dezorientacja, bezsenność, uczucie senności, drgawki. Należy natychmiast skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpi którykolwiek z powyższych objawów. Listę możliwych działań niepożądanych można znaleźć w ulotce dołączonej do opakowania leku. Jak zgłaszać działania niepożądane: Każde działanie niepożądane po zastosowaniu leku ibuprofenu max należy zgłosić, korzystając z informacji znajdujących się na stronie internetowej: www.info.gov.pl. Ostrożnie stosować: • Jeśli cierpisz na astmę, alergie, przewlekłe zapalenie błony śluzowej nosa, przewlekłe zapalenie zatok lub zespół polipów nosa, szczególnie jeśli te stany występowały po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub niesteroidowego leku przeciwzapalnego. Możesz doświadczyć reakcji alergicznej w postaci nagłego skurczu oskrzeli (zwężenia dróg oddechowych), obrzęku nosa i innych reakcji uczuleniowych. • Jeśli cierpisz na zaburzenia funkcji wątroby, serca lub nerek, przewlekłe zapalenie jelit, nadcisnienie tętnicze, cukrzycę, choroby łąkowe lub całkowicie oddalonia. Podsumowanie: Lek Ibuprofen MAX Aurovitas to skuteczny środek przeciwzapalny, przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub ulotki dołączonej do opakowania. Należy pamiętać o możliwych działaniach niepożądanych i przestrzegać zaleceń dotyczących dawkowania i sposobu podawania leku. W przypadku jakichkolwiek obaw lub pytań należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.Zatrucia lekiem Ibuprofen MAX Aurovitas
W zatruciach może wystąpić wydłużony czas krwawienia, ostra niewydolność nerek, uszkodzenie wątroby i nasilenie astmy u astmatyków. W przypadku przedawkowania należy natychmiast zasięgnąć porady lekarza, nawet jeśli pacjent czuje się dobrze.
Pominięcie zastosowania leku Ibuprofen MAX Aurovitas
Należy zapoznać się ze wskazówkami, jak przyjmować lek, i nie stosować go więcej niż jest to zalecane. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Możliwe działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Działania niepożądane można zminimalizować, stosując lek w najmniejszej skutecznej dawce przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów. Osoby w wieku podeszłym stosujące ten lek są bardziej narażone na ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Leki takie jak lek Ibuprofen MAX Aurovitas mogą być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka ataku serca (zawał mięśnia sercowego) lub udaru mózgu.
W przypadku podejrzenia wystąpienia jakiegokolwiek z poniższych działań niepożądanych lub objawów, należy przerwać stosowanie tego leku i natychmiast zgłosić się do lekarza:
- wrzody żołądka lub jelit, którym czasem może towarzyszyć krwawienie i perforacja, wymiotowanie krwią lub smoliste stolce
- choroba nerek objawiająca się krwią w moczu
- ciężkie reakcje alergiczne
- potencjalnie zagrażająca życiu wysypka skórna
- czerwona, łuskowata, rozległa wysypka ze zgrubieniami pod skórą i pęcherzami
- ciężka reakcja skórna, która może pojawić się u okolic jamy ustnej lub innych części ciała
- silne łuszczenie lub „schodzenie” skóry
Działania niepożądane leku
Zapalenie trzustki
Zapalenie trzustki z towarzyszącym ostrym bólem w górnej części brzucha, często z nudnościami i wymiotami (bardzo rzadko: może wystąpić u nie więcej niż 1 na 10 000 osób).
Choroby serca
Choroby serca z dusznością oraz obrzękiem stóp lub nóg spowodowane gromadzeniem się płynów (niewydolność serca) (bardzo rzadko: może wystąpić u nie więcej niż 1 na 10 000 osób).
Zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych
Aseptyczne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych (zapalenie okolic mózgu lub rdzenia kręgowego, któremu towarzyszą objawy takie jak gorączka, nudności, wymioty, ból głowy, sztywność karku i zaburzenia stanu świadomości, a przez to brak pełnego kontaktu z otoczeniem) (bardzo rzadko: może wystąpić u nie więcej niż 1 na 10 000 osób).
Atak serca
Atak serca (zawał serca, bardzo rzadko: może wystąpić u nie więcej niż 1 na 10 000 osób) lub udar (częstość nieznana: częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych).
Nudności i bóle brzucha
Bardzo często (mogą wystąpić u więcej niż 1 na 10 osób): nudności, zgaga, gazy, biegunka, zaparcia, wymioty, ból brzucha.
Ból głowy i senność
Często (mogą wystąpić u nie więcej niż 1 na 10 osób): ból głowy, senność, zawroty głowy, uczucie wirowania, zmęczenie, pobudzenie, bezsenność, drażliwość.
Pokrzywka i świąd
Niezbyt często (mogą wystąpić u nie więcej niż 1 na 100 osób): pokrzywka, świąd, wybroczyny lub zasinienia pod skórą, wysypka skórna, napady astmy (czasami z niedociśnieniem krwi).
Choroby skóry, stawów, nerek
Rzadko (mogą wystąpić u nie więcej niż 1 na 1 000 osób): choroby skóry, stawów i nerek (toczeń rumieniowaty układowy).
Działania niepożądane leku Ibuprofen MAX Aurovitas
Często występujące działania niepożądane:
- depresja, splątanie, omamy, choroby psychiczne z dziwnymi lub niepokojącymi myślami lub nastrojami;
- brzęczenie, syczenie, gwizdanie, dzwonienie lub inne uporczywe szumy w uszach;
- wzrost azotu mocznikowego we krwi, zwiększenie aktywności aminotransferaz i fosfatazy zasadowej w surowicy, zmniejszenie stężenia hemoglobiny i wartości hematokrytu, hamowanie agregacji płytek krwi, wydłużenie czasu krwawienia, zmniejszenie stężenia wapnia w surowicy, zwiększenie stężenia kwasu moczowego w surowicy, widoczne w badaniach krwi;
- utrata wzroku.
Bardzo rzadko występujące działania niepożądane:
- szybkie lub nieregularne bicie serca (palpitacje);
- gromadzenie się płynu w tkankach organizmu;
- wysokie ciśnienie krwi;
- zapalenie przełyku, zwężenie jelit;
- nietypowe wypadanie włosów lub przerzedzenie włosów;
- w przypadku ospy wietrznej mogą wystąpić ciężkie zakażenia skóry z powikłaniami dotyczącymi tkanek miękkich;
- zaburzenia miesiączkowania.
Częstość nieznana:
- skóra staje się wrażliwa na światło;
- ból w klatce piersiowej, mogący być objawem potencjalnie ciężkiej reakcji alergicznej nazywanej zespołem Kounisa.
Zgłaszanie działań niepożądanych
Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w tej ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa, tel.: +48 22 49 21 301, faks: +48 22 49 21 309, strona internetowa:
Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.
Jak przechowywać lek Ibuprofen MAX Aurovitas
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku i blistrze po: EXP. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.
Nie przechowywać w temperaturze powyżej 30°C.
Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.
Zawartość opakowania i inne informacje
Informacje o leku Ibuprofen MAX Aurovitas
Skład
Substancją czynną leku jest ibuprofen. Każda kapsułka zawiera 400 mg ibuprofenu.
Pozostałe składniki to:
- Rdzeń kapsułki: makrogol 600, potasu wodorotlenek
- Otoczka kapsułki: żelatyna, sorbitol ciekły
- Tusz drukarski: Składniki tuszu do nadruku (czarny):
- Żelaza tlenek czarny (E 172)
- Glikol propylenowy (E 1520)
- Hypromeloza 2910 (6 cP)
Opakowanie
Przezroczyste, bezbarwne, owalne, w rozmiarze „12”, miękkie kapsułki żelatynowe z nadrukiem "I400" wykonanym czarnym, jadalnym tuszem, zawierające przezroczysty, bezbarwny do jasnożółtego, lepki płyn.
Lek Ibuprofen MAX Aurovitas jest dostępny w blistrach PVC/PVDC/Aluminium po 10, 12, 14, 20, 30, 36 i 50 kapsułek.
Nie wszystkie wielkości opakowań muszą znajdować się w obrocie.
Podmiot odpowiedzialny i producent/importer
Podmiot odpowiedzialny: Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o., ul. Sokratesa 13D lokal 27, 01-909 Warszawa, e-mail: medicalinformation@aurovitas.pl
Wytwórca/Importer: APL Swift Services (Malta) Ltd., HF26, Hal Far Industrial Estate, Hal Far, Birzebbugia, BBG 3000, Malta
Arrow Génériques, 26 Avenue Tony Garnier, 69007 Lyon, Francja
Dostępność
Ten lek jest dopuszczony do obrotu w krajach członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego pod różnymi nazwami.
- Belgia: Ibuprofen AB 400 mg zachte capsules/capsules molles/ Weichkapseln
- Francja: IBUPROFENE ARROW CONSEIL 400 mg, capsule molle
- Włochy: Ibuprofene Aurobindo Pharma
- Holandia: Ibuprofen Liquid Caps Auro 400 mg, zachte capsules
- Polska: Ibuprofen MAX Aurovitas
- Portugalia: Ibuprofeno Generis
Data ostatniej aktualizacji ulotki: 03/2024