Ibutrixen Fast Kapsułki miękkie (400 mg) - 24 kaps.
Ibutrixen Fast Kapsułki miękkie (400 mg) - 24 kaps.
Ulotka dołączona do opakowania: Informacje dla pacjenta
Ibutrixen Fast, 400 mg, kapsułki, miękkie
Ibuprofenum
Należy uważnie zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta.
- Lek ten należy zawsze przyjmować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty.
- Należy zachować tę ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać.
- Należy zwrócić się do farmaceuty, jeśli potrzebna jest rada lub dodatkowa informacja.
- Jeżeli wystąpią jakiekolwiek działania niepożądane należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Obejmuje to wszelkie możliwe działania niepożądane niewymienione w tej ulotce. Patrz punkt 4.
- Jeśli nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej po upływie 3 dni u młodzieży lub u dorosłych w przypadku migrenowych bólów głowy lub gorączki lub po upływie 4 dni u osób dorosłych w przypadku leczenia bólu, należy skontaktować się z lekarzem.
Spis treści ulotki:
- Co to jest lek Ibutrixen Fast i w jakim celu się go stosuje
- Informacje ważne przed zastosowaniem leku Ibutrixen Fast
- Jak stosować Ibutrixen Fast
- Możliwe działania niepożądane
- Jak przechowywać Ibutrixen Fast
- Zawartość opakowania i inne informacje
1. Co to jest lek Ibutrixen Fast i w jakim celu się go stosuje
Ibutrixen Fast należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) i zawiera ibuprofen. Ibuprofen zmniejsza ból i gorączkę.
Ibutrixen Fast jest stosowany w krótkotrwałym leczeniu objawowym:
- bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, np. bóle głowy, bóle menstruacyjne, bóle zębów.
- ostrych migrenowych bólów głowy związanych z aurą lub bez aury
- gorączki.
Ibutrixen Fast jest wskazany u dorosłych i młodzieży o masie ciała co najmniej 40 kg (w wieku 12 lat i powyżej).
2. Informacje ważne przed zastosowaniem leku Ibutrixen Fast
Kiedy nie przyjmować leku Ibutrixen Fast:
- jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen lub jakikolwiek inny składnik tego leku wymieniony w punkcie 6.
- jeśli u pacjenta wystąpiły reakcje alergiczne, takie jak duszność, astma, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka lub katar po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub podobnych leków przeciwbólowych (NLPZ)
- jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek lub ciężka niewydolność serca
- jeśli pacjentka jest w ostatnich trzech miesiącach ciąży (patrz punkt „Ciąża i karmienie piersią”)
- jeśli u pacjenta występuje czynna lub nawracająca choroba wrzodowa żołądka i (lub)
Warunki, w których nie należy stosować leku Ibutrixen Fast:
- dwunastnica (choroba wrzodowa) lub krwawienie (co najmniej 2 różne potwierdzone epizody owrzodzenia lub krwawienia)
- jeśli u pacjenta wystąpiło w przeszłości krwawienie z przewodu pokarmowego lub perforacja w związku ze stosowaniem NLPZ
- jeśli u pacjenta występuje krwawienie z naczyń mózgowych (krwawienie naczyniowo-mózgowe) lub inne czynne krwawienie
- jeśli pacjent jest poważnie odwodniony (np. z powodu wymiotów, biegunki lub przyjmowania niewystarczającej ilości płynów)
- jeśli u pacjenta występują niewyjaśnione zaburzenia wytwarzania komórek krwi (układu krwiotwórczego)
Ostrzeżenia i środki ostrożności:
Przed rozpoczęciem stosowania ibuprofenu występowały objawy reakcji alergicznej na ten lek, w tym trudności z oddychaniem, obrzęk w okolicach twarzy i szyi (obrzęk naczynioruchowy), ból w klatce piersiowej. W razie zauważenia któregokolwiek z tych objawów należy natychmiast odstawić lek Ibuprofen i bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem lub medycznymi służbami ratunkowymi. Stosowanie leków przeciwzapalnych i (lub) przeciwbólowyche, takich jak ibuprofen, może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka zawału serca lub udaru, szczególnie w przypadku stosowania dużych dawek.
Nie przekraczać zalecanej dawki i czasu trwania leczenia. Przed rozpoczęciem stosowania leku Ibutrixen Fast należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, jeśli:
- u pacjenta występują choroby serca, takie jak niewydolność serca, dławica piersiowa (ból w klatce piersiowej) lub jeśli pacjent przebył zawał serca, operację wszczepienia bypassów, chorobę tętnic obwodowych (słabe krążenie w nogach lub stopach z powodu zwężenia lub zablokowania tętnic) lub jakikolwiek rodzaj udaru (w tym „mini udar” lub przemijający atak niedokrwienny, „TIA”)
Działania niepożądane związane z lekiem Ibutrixen Fast
Duszność
Jeśli pacjent ma katar sienny, polipy nosa lub przewlekłą obturacyjną chorobę układu oddechowego, istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Reakcje alergiczne mogą objawiać się jako napady astmy (tzw. astma analgetyczna), obrzęk Quinckego lub pokrzywki.
Zakażenia
Jeśli u pacjenta występują zakażenia, stosowanie Ibutrixen Fast może ukryć objawy zakażenia, takie jak gorączka i ból. W związku z tym może dojść do opóźnienia wdrożenia odpowiedniego leczenia zakażenia. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli objawy zakażenia utrzymują się lub nasilają.
Reakcje skórne
W związku ze stosowaniem ibuprofenu mogą wystąpić ciężkie reakcje skórne, takie jak złuszczające zapalenie skóry, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, polekowa reakcja z eozynofilią i objawami ogólnoustrojowymi (DRESS) oraz ostra uogólniona osutka krostkowa (AGEP). W przypadku wystąpienia tych objawów, należy przerwać stosowanie kapsułek Ibuprofenu i natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską.
Dzieci i młodzież
U młodzieży w stanie odwodnienia istnieje ryzyko zaburzenia czynności nerek.
Ten lek nie jest przeznaczony do stosowania u młodzieży o masie ciała poniżej 40 kg oraz u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Ibutrixen Fast i inne leki
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.
Lek Ibutrixen Fast może wpływać na działanie innych leków lub też inne leki mogą wpływać na działanie tego leku.
Na przykład:
- leki o działaniu przeciwzakrzepowym (tj. rozrzedzające krew i (lub) zapobiegające powstawaniu zakrzepów, takie jak kwas acetylosalicylowy, warfaryna, tyklopidyna)
- leki obniżające ciśnienie krwi (inhibitory ACE, takie jak captopril, leki betaadrenolityczne, takie jak leki zawierające atenolol, leki będące antagonistami receptora angiotensyny II, takie jak losartan)
Niektóre inne leki mogą również wpływać na leczenie lekiem Ibutrixen Fast w kapsułkach. Dlatego przed zastosowaniem leku Ibutrixen Fast z innymi lekami należy zawsze poradzić się lekarza lub farmaceuty.
W szczególności należy poinformować lekarza lub farmaceutę, jeśli są stosowane:
- Inne leki z grupy NLPZ, w tym inhibitory cyklooksygenazy-2 (COX-2)
- Digoksyna (lek stosowany w leczeniu niewydolności serca)
- Glikokortykoidy (produkty lecznicze zawierające kortyzon lub substancje podobne do kortyzonu)
Ibutrixen Fast - interakcje leku z innymi substancjami
Takrolimus i cyklosporyna
(leki immunosupresyjne) Ponieważ może dojść do uszkodzenia nerek
Zydowudyna
(lek stosowany w leczeniu HIV/AIDS) Ponieważ stosowanie Ibutrixen Fast może zwiększać ryzyko krwawień do stawów lub krwawień prowadzących do obrzęku u zakażonych wirusem HIV chorych na hemofilię.
Sulfonylomoczniki
(leki przeciwcukrzycowe) Ponieważ mogą wpływać na poziom cukru we krwi
Antybiotyki z grupy chinolonów
Ponieważ może wzrastać ryzyko wystąpienia drgawek (drgawki)
Worykonazol i flukonazol
(inhibitory CYP2C9) Ponieważ działanie ibuprofenu może się nasilić. Stosowane w zakażeniach grzybiczych. Należy rozważyć zmniejszenie dawki ibuprofenu, zwłaszcza gdy ibuprofen w dużych dawkach jest podawany z worykonazolem lub flukonazolem.
Aminoglikozydy
Leki z grupy NLPZ mogą zmniejszać wydalanie aminoglikozydów.
Baklofen
(lek stosowany w leczeniu spastyczności) Toksyczność baklofenu może wystąpić po rozpoczęciu stosowania ibuprofenu.
Rytonawir
(lek stosowany w leczeniu zakażenia wirusem HIV) Rytonawir może zwiększać stężenie leków z grupy NLPZ w osoczu.
Cholestyramina
Przy równoczesnym podawaniu ibuprofenu i cholestyraminy wchłanianie ibuprofenu jest opóźnione i zmniejszone. Leki należy podawać z zachowaniem kilkugodzinnego odstępu.
Ginkgo biloba
Ginkgo może zwiększać ryzyko krwawienia podczas stosowania leków z grupy NLPZ.
Mifepriston
(do przerywania ciąży) Jeśli leki z grupy NLPZ są stosowane w ciągu 8-12 dni po podaniu mifepristonu, mogą one osłabić działanie mifepristonu.
Alkohol, bisfosfoniany i okspentifylina
(pentoksyfilina) Mogą nasilać działania niepożądane ze strony przewodu pokarmowego oraz zwiększać ryzyko krwawienia i owrzodzenia.
Ibutrixen Fast i alkohol
Nie należy pić alkoholu podczas stosowania leku Ibutrixen Fast. Niektóre działania niepożądane, np. dotyczące przewodu pokarmowego lub ośrodkowego układu nerwowego, mogą być bardziej prawdopodobne, jeśli alkohol jest przyjmowany jednocześnie z lekiem Ibutrixen Fast.
Zobacz również inne leki z tej kategorii:
Ciąża, karmienie piersią i płodność
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Ciąża
Nie należy przyjmować leku Ibutrixen Fast, jeśli pacjentka jest w ostatnich 3 miesiącach ciąży, gdyż może on zaszkodzić nienarodzonemu dziecku lub być przyczyną komplikacji podczas porodu. Może on powodować zaburzenia związane z nerkami i sercem u nienarodzonego dziecka. Może on zwiększać skłonność do krwawień pacjentki i dziecka oraz powodować opóźnienie lub wydłużenie okresu porodu. W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży nie należy stosować leku Ibutrixen Fast, chyba że lekarz uzna jego użycie za bezwzględnie konieczne. Jeśli konieczne jest leczenie w tym okresie lub podczas próby zajścia w ciążę, należy zastosować jak najmniejszą dawkę przez możliwie najkrótszy czas. Od 20. tygodnia ciąży lek Ibutrixen Fast może powodować u nienarodzonego dziecka zwężenie naczynia krwionośnego (kanału tętniczego) w sercu dziecka lub zaburzenia nerek, które mogą prowadzić do niskiego poziomu płynu owodniowego otaczającego dziecko (małowodzia).
Jeśli konieczne jest leczenie przez okres dłuższy niż kilka dni
Lekarz może zalecić dodatkową obserwację.
Karmienie piersią
Ibuprofen przenika do mleka matki, ale prawdopodobnie nie ma wpływu na dziecko. W okresie karmienia piersią dozwolone jest krótkotrwałe stosowanie tego leku w zalecanych dawkach. Należy porozmawiać z lekarzem, jeśli zachodzi potrzeba dłuższego stosowania leku w okresie karmienia piersią.
Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn
Ibuprofen zazwyczaj nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Jednakże, ponieważ przy większych dawkach mogą wystąpić działania niepożądane ze strony ośrodkowego układu nerwowego, takie jak zmęczenie i zawroty głowy, zdolność reagowania i zdolność do aktywnego uczestnictwa w ruchu drogowym i obsługiwania maszyn może być w pojedynczych przypadkach zaburzona.
W większym stopniu dotyczy to przyjmowania leku z równoczesnym piciem alkoholu.
Ibutrixen Fast zawiera soję
Ibutrixen Fast zawiera lecytynę sojową. Jeśli pacjent ma uczulenie na orzeszki ziemne lub soję, nie powinien stosować tego produktu leczniczego.
Ibutrixen Fast zawiera potas
Ten lek zawiera 28 mg potasu w jednej kapsułce. Należy to uwzględnić u pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek lub u pacjentów kontrolujących zawartość potasu w diecie.
Ibutrixen Fast zawiera sorbitol
Zawiera sorbitol (E 420). Sorbitol jest źródłem fruktozy. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów lub stwierdzono wcześniej u pacjenta dziedziczną nietolerancję fruktozy, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem lub zastosowaniem tego leku.
Jak stosować Ibutrixen Fast
Lek ten należy zawsze przyjmować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Najmniejsza skuteczna dawka powinna być stosowana przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów. Jeśli u pacjenta występuje zakażenie, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, jeśli objawy (takie jak gorączka i ból) utrzymują się lub nasilają.
Dorośli i młodzież o masie ciała co najmniej 40 kg (w wieku 12 lat i powyżej):
Zalecana dawka jednorazowa to 1 kapsułka ibuprofenu (400 mg). W razie potrzeby można przyjąć dodatkową dawkę 1 kapsułkę ibuprofenu (400 mg). Odpowiedni odstęp pomiędzy dawkami należy dobrać w zależności od obserwowanych objawów i maksymalnej zalecanej dawki dobowej. Nie powinien on być krótszy niż 6 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 3 kapsułki leku ibuprofen (1200 mg) w ciągu 24 godzin.
Ten lek jest przeznaczony wyłącznie do krótkotrwałego stosowania.
Sposób podawania:
Kapsułki należy połykać w całości, popijając dużą ilością płynu. Osobom o wrażliwym żołądku zalecasię przyjmowanie leku Ibutrixen Fast z posiłkiem.
Należy skonsultować się z lekarzem:
- Osoby dorosłe - jeśli wymagane jest leczenie migrenowych bólów głowy lub gorączki dłużejniż 3 dni, a także jeśli wymagane jest leczenie bólu dłużej niż 4 dni lub jeśli objawy się nasilą.
- Młodzież w wieku od 12 do 17 lat - jeśli leczenie jest wymagane dłużej niż 3 dni lub jeśliobjawy się nasilą.
Stosowanie u dzieci i młodzieży:
Ten lek nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat i młodzieży o masie ciałaponiżej 40 kg.
Przyjęcie większej niż zalecana dawki leku Ibutrixen Fast:
W razie przyjęcia większej liczby kapsułek niż zalecono lub w razie przypadkowego przyjęcia tego lekuprzez dzieci, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić do najbliższego szpitala, abyuzyskać opinię o możliwym zagrożeniu dla zdrowia i poradę na temat działań, jakie należy w takimprzypadku podjąć. Objawy przedawkowania mogą obejmować nudności, ból brzucha, wymioty (mogą być krwiste),krwawienie z przewodu pokarmowego (patrz pkt. 4), biegunkę, ból głowy, dzwonienie w uszach,splątanie i drżenie gałek ocznych oraz zaostrzenie astmy u astmatyków. Ponadto może wystąpićpobudzenie, senność, dezorientacja lub śpiączka. Czasami u pacjentów pojawiają się drgawki. W przypadkustosowania dużych dawek zgłaszano ból w klatce piersiowej, kołatanie serca, utratęprzytomności, drgawki (głównie u dzieci), osłabienie i zawroty głowy, obecność krwi w moczu,niski poziom potasu we krwi, uczucie zimna i problemy z oddychaniem. Co więcej czasprotrombinowy/INR może być wydłużony, prawdopodobnie z powodu zakłócenia działania krążącychczynników krzepnięcia. Może dojść do ostrej niewydolności nerek i uszkodzenia wątroby. Ponadtomoże wystąpić niskie ciśnienie krwi i spowolnienie oddychania.
W przypadku pominięcia dawki leku Ibutrixen Fast:
Nie należy przyjmować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.
Możliwe działania niepożądane:
Jak wszystkie leki, Ibutrixen Fast może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego onewystąpią. W związku z leczeniem lekami z grupy NLPZ zgłaszano gromadzenie się płynów w tkankach(obrzęki), wysokie ciśnienie krwi i niewydolność serca. Ból w klatce piersiowej, mogący być objawem potencjalnie ciężkiej reakcji alergicznejnazywanej zespołem Kounisa. Najczęściej obserwowane działania niepożądane dotyczą przewodu pokarmowego. Mogą wystąpićwrzody żołądka i (lub) dwunastnicy (choroba wrzodowa), perforacja lub krwawienie, czasamiśmiertelne, zwłaszcza u pacjentów w podeszłym wieku. Po zastosowaniu leku zgłaszano: nudności, wymioty, biegunkę, wzdęcia, zaparcia,dolegliwości trawienne, bóle brzucha, smoliste stolce, wymioty krwią, rany (owrzodzenie) w okolicyjamy ustnej i gardła (wrzodziejące zapalenie jamy ustnej), zaostrzenie zapalenia jelita grubego i chorobyLeśniowskiego-Crohna.
Zapalenie błony śluzowej żołądka - skutki uboczne
Zapalenie błony śluzowej żołądka (zapalenie żołądka). W szczególności, ryzyko wystąpienia krwawienia z przewodu pokarmowego zależy od wielkości dawki i czasu trwania leczenia.
Należy przerwać stosowanie leku Ibutrixen Fast i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi którykolwiek z poniższych objawów:
- silny ból brzucha, zwłaszcza po rozpoczęciu stosowania leku Ibutrixen Fast (rzadko: może dotyczyć do 1 na 100 osób).
- czarny stolec, biegunka z krwią lub wymioty z krwią (niezbyt często: może dotyczyć do 1 na 100 osób).
Inne działania niepożądane, które mogą wystąpić:
- Często: mogą wystąpić u maksymalnie 1 na 10 osób
- Niezbyt często: może dotyczyć do 1 na 100 osób
- Rzadko: mogą dotyczyć do 1 na 1 000 osób
Informacje te są zgodne z aktualną dokumentacją medyczną. Przed stosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.
Objawy niepożądane przy leku Ibutrixen Fast
Ból po bokach brzucha i (lub) w nadbrzuszu, krew w moczu i gorączka
Mogą być objawami uszkodzenia nerek (martwica brodawek). Podwyższone stężenie kwasu moczowego we krwi, podwyższone stężenie mocznika we krwi.
Jeśli podczas stosowania leku Ibutrixen Fast wystąpią lub nasilą się objawy zakażenia
Należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Należy zbadać, czy nie ma wskazań do zastosowania terapii przeciwzakaźnej i(lub) antybiotykowej. Po podaniu ibuprofenu obserwowano objawy aseptycznego zapalenia opon mózgowych ze sztywnością karku, bólem głowy, nudnościami, wymiotami, gorączką lub zaburzeniami świadomości. Pacjenci z zaburzeniami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy (SLE), mieszana choroba tkanki łącznej) wydają się być predysponowani.
Problemy z wytwarzaniem komórek krwi
Niedokrwistość, leukopenia, małopłytkowość, pancytopenia, agranulocytoza - pierwsze objawy to: gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenia jamy ustnej, objawy grypopodobne, silne wyczerpanie, krwawienie z nosa i skórne. W takich przypadkach należy natychmiast przerwać terapię i skonsultować się z lekarzem. Nie stosować samodzielnie środków przeciwbólowych lub produktów leczniczych obniżającymi gorączkę (produkty lecznicze przeciwgorączkowe).
Ciężkie ogólne reakcje alergiczne
Obrzęk twarzy, języka i gardła, duszność, przyspieszone bicie serca, spadek ciśnienia krwi, aż do wstrząsu zagrażającego życiu. W przypadku wystąpienia któregoś z tych objawów, konieczna jest natychmiastowa pomoc lekarska.
Reakcje psychotyczne, depresja
W związku z leczeniem dużymi dawkami NLPZ zgłaszano kołatanie serca, niewydolność serca, zawał mięśnia sercowego, obrzęki, nadciśnienie i niewydolność serca.
Nadciśnienie tętnicze, zapalenie naczyń krwionośnych
Astma, duszność, skurcz oskrzeli
Zapalenie przełyku, zapalenie trzustki, powstawanie przeponopodobnych zwężeń jelita cienkiego
Uszkodzenie wątroby
Oddawanie mniejszej niż zwykle ilości moczu i obrzęki
Ciężkie postacie reakcji skórnych
Skóra staje się wrażliwa na światło
Stosowanie leków takich jak Ibutrixen Fast
Może wiązać się z nieznacznym wzrostem ryzyka ataku mięśnia sercowego („zawału serca”) lub udaru mózgu.
Zgłaszanie działań niepożądanych
Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w tej ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Al. Jerozolimskie 181C 9.
Kontakt
02-222 Warszawa
Tel.: +48 22 49 21 301
Faks: +48 22 49 21 309
Strona internetowa:
Działania niepożądane
Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.
Jak przechowywać Ibutrixen Fast
Ten lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować leku Ibutrixen Fast po upływie terminu ważności (EXP) zamieszczonego na pudełku tekturowym i blistrze. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca. Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C. Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko naturalne.
Zawartość opakowania i inne informacje
Co zawiera lek Ibutrixen Fast
- Substancją czynną leku jest ibuprofen. Każda kapsułka zawiera 400 mg ibuprofenu.
- Pozostałe składniki to:
- Makrogol 600
- Woda oczyszczona
- Potas wodorotlenek
- Osłona kapsułki: Żelatyna, Sorbitol, ciekły, częściowo odwodniony (E 420), Erytrozyna (E 127), Woda oczyszczona, Lecytyna sojowa, Trójglicerydy kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, Makrogol 600
Jak wygląda Ibutrixen Fast i co zawiera opakowanie
Ibutrixen Fast, 400 mg, kapsułki, miękkie. Przezroczysta, czerwonoróżowa, owalna, miękka kapsułka żelatynowa zawierająca lepki płyn o barwie od przejrzystej do bladoróżowej. Wielkość opakowania: Blistry PVDC/PVC/aluminium po 2, 4, 10, 12, 16, 20, 24, 30, 50 kapsułek miękkich. Blistry pakowane są w pudełka tekturowe. Nie wszystkie wielkości opakowań muszą być dostępne w obrocie.
Podmiot odpowiedzialny
Promedo Pharma Products GmbH
Anklamer Strasse 28
10115 Berlin
Niemcy
Importer
Fairmed Healthcare GmbH
Maria-Goeppert-Straße 3
23662 Lübeck
Niemcy
Produkt leczniczy dopuszczony do obrotu w państwach EEA
Ten produkt leczniczy jest dostępny pod następującymi nazwami w państwach członkowskich EEA:
- Królestwo Niderlandów - Ibuprofen Strides 400 mg zachte capsules
- Republika Czeska - Ibuprofen Strides
- Francja - Ibuprofene Strides 400 mg capsules molle
- Włochy - Ibuprofene Strides
- Polska - Ibutrixen Fast
- Hiszpania - Ibuprofeno Strides 400 mg capsulais blanda EFG
- Rumunia - Ibuprofen Heaton 400 mg capsule moale
- Austria - Ibuprofen-Fairmed Healthcare 400 mg Weichkapseln
- Niemcy - Ibu-Fairmed Healthcare 400 mg Weichkapseln
Data ostatniej aktualizacji ulotki: 11.2024