Intractum Crataegi PhytoPharm płyn doustny () - 1 butelka 100 ml
Intractum Crataegi PhytoPharm płyn doustny () - 1 butelka 100 ml
Ulotka dla pacjenta - Intractum Crataegi Phytopharm
Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla pacjenta
Intractum Crataegi Phytopharm, 4,65 g/5 ml, płyn doustny
Crataegi inflorescentiae recentis intractum
Należy uważnie zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku, ponieważ zawieraona informacje ważne dla pacjenta.
Lek ten należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta, lubwedług zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.
- Należy zachować tę ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać.
- Jeśli potrzebna jest rada lub dodatkowa informacja, należy zwrócić się do farmaceuty.
- Jeśli u pacjenta wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawyniepożądane niewymienione w tej ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lubpielęgniarce. Patrz punkt 4.
- Jeśli nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.
Spis treści ulotki
- Co to jest lek Intractum Crataegi Phytopharm i w jakim celu się go stosuje
- Informacje ważne przed zastosowaniem leku Intractum Crataegi Phytopharm
- Jak stosować lek Intractum Crataegi Phytopharm
- Możliwe działania niepożądane
- Jak przechowywać lek Intractum Crataegi Phytopharm
- Zawartość opakowania i inne informacje
1. Co to jest lek Intractum Crataegi Phytopharm i w jakim celu się go stosuje
Intractum Crataegi Phytopharm jest produktem w postaci płynu do stosowania doustnego.Substancję aktywną leku stanowi etanolowy wyciąg ze świeżego kwiatostanu głogu (1:1).
Wskazania do stosowaniaTradycyjny produkt leczniczy roślinny wspomagający pracę serca i układu krążenia, stosowany włagodnych dolegliwościach serca związanych z wiekiem, po wykluczeniu poważnych choróbserca przez lekarza.
Produkt jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym do stosowania w określonychwskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.
2. Informacje ważne przed zastosowaniem leku Intractum Crataegi Phytopharm
Kiedy nie stosować leku Intractum Crataegi Phytopharm- jeśli pacjent ma uczulenie na kwiatostan głogu.
Ostrzeżenia i środki ostrożnościPrzed rozpoczęciem stosowania leku Intractum Crataegi Phytopharm należy omówić toz lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką.
Data: 22.06.2021
Ulotka dla pacjenta - Intractum Crataegi Phytopharm
W przypadku zaostrzenia objawów lub nie ustąpienia dolegliwości w okresie 6 tygodni od momentu rozpoczęcia przyjmowania produktu leczniczego lub w przypadku wystąpienia obrzęków (zazwyczaj nóg) należy skonsultować się z lekarzem.
W przypadku wystąpienia duszności, bólu w okolicy serca promieniującego w kierunku ramion, bólu w górnej części jamy brzusznej i w okolicy szyi należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.
Zachować szczególną ostrożność stosując lek Intractum Crataegi Phytopharm, ponieważ dawka jednorazowa preparatu (2,5 ml) zawiera ok. 1,1 g etanolu, co odpowiada ok. 12 ml wina i 28 ml piwa.
Lek szkodliwy dla osób z chorobą alkoholową.
Zawartość etanolu w preparacie należy wziąć pod uwagę lecząc kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz dzieci, a także osoby z grupy wysokiego ryzyka, jak: pacjenci z uszkodzeniami wątroby czy cierpiący na padaczkę.
Dzieci i młodzież
Ze względu na brak wystarczających danych oraz wysoką zawartość etanolu nie zaleca się stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.
Lek Intractum Crataegi Phytopharm a inne leki
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Ze względu na zawartość etanolu w preparacie nie zaleca się równoczesnego stosowania leku z innymi środkami farmaceutycznymi mogącymi wpływać niekorzystnie na wątrobę. Głóg może nasilać działanie leków zawierających glikozydy naparstnicy, leków blokujących receptory beta- adrenergiczne i leków obniżających ciśnienie krwi. Możliwa jest modyfikacja dawki ww. preparatów.
Zobacz również inne leki z tej kategorii:
Stosowanie leku Intractum Crataegi Phytopharm z jedzeniem, piciem i alkoholem
Brak danych.
Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność
Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania leku podczas ciąży i karmienia piersią oraz wpływu na płodność. Przed użyciem preparatu należy zasięgnąć opinii lekarza. Należy pamiętać, że preparat zawiera 52 - 62 % V/V etanolu.
Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn
Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę urządzeń mechanicznych w ruchu.
Nie zaleca się prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych będących w ruchu w trakcie stosowania leku.
Jak stosować lek Intractum Crataegi Phytopharm
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.
Data: 22.06.2021
Ulotka dla pacjenta
Intractum Crataegi Phytopharm
Dorośli: jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, przyjmować lek doustnie, 4 razy dziennie po 2,5 ml (odmierzyć za pomocą załączonej miarki), rozcieńczony w niewielkiej ilości wody. Zaleca się stosowanie preparatu systematycznie przynajmniej przez 3 tygodnie.
Dzieci i młodzież: nie zaleca się stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.
W przypadku wrażenia, że działanie leku Intractum Crataegi Phytopharm jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Intractum Crataegi Phytopharm
W przypadku zastosowania większej dawki leku Intractum Crataegi Phytopharm niż zalecana mogą wystąpić objawy przedawkowania związane z zawartością alkoholu w produkcie.
Pominięcie zastosowania leku Intractum Crataegi Phytopharm
W przypadku pominięcia dawki leku Intractum Crataegi Phytopharm nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.
Możliwe działania niepożądane
Dotychczas nie zaobserwowano. Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Zgłaszanie działań niepożądanych
Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w tej ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.
Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Al. Jerozolimskie 181 C, 02-222 Warszawa, tel.: + 48 22 49 21 301, faks: + 48 22 49 21 309, strona internetowa:
Data ostatniej aktualizacji ulotki:
22.06.2021