Zamów on-line!

Recepta on-line 24h/7 w 5 minut

Szukaj leku
FAQ

Amylan ES proszek do sporz. zaw. doustnej((600 mg+42,9 mg)/5 ml) ((600 mg+42,9 mg)/5 ml) - 1 but. 100 ml

Amylan ES proszek do sporz. zaw. doustnej((600 mg+42,9 mg)/5 ml) ((600 mg+42,9 mg)/5 ml) - 1 but. 100 ml

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

1. NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO

Amylan ES, (600 mg+42,9 mg)/5 mL, proszek do sporządzania zawiesiny doustnej

2. SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY

Każde 5 mL sporządzonej zawiesiny zawiera 600 mg amoksycyliny (w postaci amoksycyliny trójwodnej) i 42,9 mg kwasu klawulanowego (w postaci potasu klawulanianu).
Każdy mL sporządzonej zawiesiny zawiera 120 mg amoksycyliny (w postaci amoksycyliny trójwodnej) i 8,58 mg kwasu klawulanowego (w postaci potasu klawulanianu).
Substancja pomocnicza o znanym działaniu: maltodekstryna (glukoza).
Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

3. POSTAĆ FARMACEUTYCZNA

Proszek do sporządzania zawiesiny doustnej.
Proszek o barwie białej lub żółtawej.
Biała lub żółtawa zawiesina o smaku truskawkowym

4. SZCZEGÓŁOWE DANE KLINICZNE

4.1 Wskazania do stosowania

Amylan ES jest wskazany w leczeniu następujących zakażeń wywołanych lub uznanych za prawdopodobnie wywołane przez Streptococcus pneumoniae opornego na penicylinę, u dzieci w wieku co najmniej 3 miesięcy i masie ciała mniejszej niż 40 kg (patrz punkty 4.2, 4.4 i 5.1):
• ostre zapalenie ucha środkowego
• pozaszpitalne zapalenie płuc
Należy wziąć pod uwagę oficjalne wytyczne dotyczące właściwego stosowania leków przeciwbakteryjnych.

4.2 Dawkowanie i sposób podawania

Dawkowanie
Dawki są wyrażone w odniesieniu do zawartości amoksycyliny z kwasem klawulanowym, z wyjątkiem określenia dawek w odniesieniu do pojedynczej substancji czynnej
Określając dawkę produktu leczniczego Amylan ES do stosowania w leczeniu poszczególnych zakażeń należy brać pod uwagę:
• przewidywane patogeny i ich prawdopodobną wrażliwość na leki przeciwbakteryjne (patrz punkt 4.4);
• ciężkość i umiejscowienie zakażenia;
• wiek, masę ciała oraz czynność nerek pacjenta, jak podano poniżej.
Nie należy przedłużać leczenia powyżej 14 dni bez powtórnej kontroli stanu zdrowia pacjenta (patrz 1)

Specjalne ostrzeżenia dotyczące stosowania Amoxylan ES

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania Amoxylan ES

4.4 Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania

Przed rozpoczęciem leczenia amoksycyliną należy zebrać dokładny wywiad dotyczący uprzednio występujących reakcji nadwrażliwości na penicyliny, cefalosporyny lub inne antybiotyki beta-laktamowe (patrz punkty 4.3 i 4.8).

U pacjentów leczonych penicylinami notowano występowanie ciężkich, sporadycznie zakończonych zgonem reakcji uczuleniowych (w tym anafilaktoidalnych i ciężkich niepożądanych reakcji skórnych). Reakcje nadwrażliwości mogą prowadzić do rozwinięcia się zespołu Kounisa, czyli poważnej reakcji alergicznej, która może prowadzić do zawału serca (patrz punkt 4.8). Możliwość wystąpienia takich reakcji jest bardziej prawdopodobna u osób, u których w przeszłości wystąpiła nadwrażliwość na penicyliny oraz u osób z chorobami atopowymi. Jeśli wystąpi reakcja alergiczna należy przerwać

Leczenie amoksycyliną

Leczenie amoksycyliną

Zapalenie jelit indukowane lekami (ang. drug-induced enterocolitis syndrome, DIES) występowało głównie u dzieci otrzymujących amoksycylinę z kwasem klawulanowym (patrz punkt 4.8). Jest to reakcja alergiczna, której wiodącym objawem są przewlekłe wymioty (1 do 4 godzin po przyjęciu leku), z jednoczesnym brakiem objawów alergii: skórnych lub oddechowych. Dalsze objawy mogą obejmować ból brzucha, biegunkę, niedociśnienie lub leukocytozę z neutrofilią. Raportowano ciężkie przypadki, w tym z progresją do wstrząsu.

Jeśli ustalono, że zakażenie zostało wywołane przez drobnoustroje wrażliwe na amoksycylinę, należy rozważyć zmianę stosowanego połączenia amoksycyliny z kwasem klawulanowym na samą amoksycylinę, zgodnie z oficjalnymi wytycznymi.

U pacjentów z zaburzeniami czynności nerek lub otrzymujących duże dawki leku mogą wystąpić drgawki (patrz punkt 4.8).

Należy unikać stosowania amoksycyliny z kwasem klawulanowym, jeśli u pacjenta podejrzewa się mononukleozę zakaźną, gdyż u pacjentów z mononukleozą zakaźną stwierdzono związek pomiędzy występowaniem odropodobnej wysypki, a zastosowaniem amoksycyliny.

Stosowanie allopurynolu podczas leczenia amoksycyliną może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia skórnych reakcji alergicznych.

Długotrwałe stosowanie

Długotrwałe stosowanie może czasami powodować nadmierny wzrost drobnoustrojów niewrażliwych na lek.

Uogólniony rumień

Uogólniony rumień z krostkami i gorączką, występujący na początku leczenia, może być objawem ostrej uogólnionej osutki krostkowej (AGEP, ang. acute generalised exanthemous pustulosis), patrz punkt 4.8. Jeśli taka reakcja wystąpi, konieczne jest odstawienie amoksycyliny z kwasem klawulanowym i jest przeciwskazane dalsze podawanie amoksycyliny.

Amoksycylinę z kwasem klawulanowym

Amoksycylinę z kwasem klawulanowym należy stosować ostrożnie u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby (patrz punkty 4.2, 4.3 i 4.8).

Interakcje leków - ważne informacje

Interakcje leków - ważne informacje

prowadzić odpowiednie kontrole. Może być konieczna modyfikacja dawek stosowanych doustnieleków przeciwzakrzepowych w celu utrzymania właściwego zmniejszenia krzepliwości krwi (patrzpunkty 4.5 i 4.8).

U pacjentów ze zmniejszonym wydalaniem moczu bardzo rzadko obserwowano krystalurię(obejmującą ostre uszkodzenie nerek), przeważnie podczas leczenia pozajelitowego. Podczasstosowania dużych dawek amoksycyliny zaleca się zapewnienie odpowiedniej podaży płynów iwydalania moczu, aby zmniejszyć możliwość wytrącania się kryształków amoksycyliny w moczu. Upacjentów z cewnikiem dopęcherzowym należy systematycznie kontrolować drożność cewnika (patrzpunkt 4.8 i 4.9).

Podczas leczenia amoksycyliną należy stosować enzymatyczne metody z glukooksydazą dooznaczania stężenia glukozy w moczu, ze względu na możliwość fałszywie dodatnich wyników testównieenzymatycznych.

Zawartość kwasu klawulanowego w produkcie Amylan ES może powodować niespecyficzne wiązanieIgG i albumin przez błony komórkowe krwinek czerwonych, prowadzące do fałszywie dodatnichwyników testu Coombsa

Odnotowano dodatnie wyniki testu Bio-Rad Laboratories Platelia Aspergillus EIA u pacjentówotrzymujących amoksycylinę z kwasem klawulanowym, u których nie stwierdzono później zakażeniagrzybami z rodzaju kropidlaków (Aspergillus). Stwierdzono reakcje krzyżowe z polisacharydami ipolifuranozami niepochodzącymi od grzybów kropidlakowatych z testem Bio-Rad LaboratoriesPlatelia Aspergillus EIA. Z tego względu dodatnie wyniki testu u pacjentów otrzymującychamoksycylinę z kwasem klawulanowym należy interpretować ostrożnie i potwierdzić innymimetodami diagnostycznymi.

Substancje pomocnicze o znanym działaniu

Ten produkt leczniczy zawiera maltodekstrynę, źródło glukozy. Pacjenci z zespołem złegowchłaniania glukozy-galaktozy, nie powinni przyjmować tego produktu.

Produkt zawiera mniej niż 1 mmol (23 mg) sodu na dawkę to znaczy produkt uznaje się za „wolny odsodu”.

Interakcje z innymi produktami leczniczymi i inne rodzaje interakcji

Leki przeciwzakrzepowe podawane doustnie

Leki przeciwzakrzepowe podawane doustnie i antybiotyki z grupy penicylin są szeroko stosowane wpraktyce klinicznej, bez doniesień o interakcjach. Jednak w literaturze są opisane przypadkizwiększania się wartości międzynarodowego współczynnika znormalizowanego (ang. internationalnormalized ratio, INR) u leczonych acenokumarolem lub warfaryną pacjentów, u których zastosowanoamoksycylinę. Jeśli jednoczesne leczenie jest konieczne, należy uważnie monitować czasprotrombinowy lub wartość INR na początku podawania amoksycyliny lub po jej odstawieniu.Ponadto może być konieczna modyfikacja dawki leków przeciwzakrzepowych podawanych doustnie(patrz punkty 4.4 i 4.8).

Metotreksat

Penicyliny mogą zmniejszyć wydalanie metotreksatu, co może zwiększać jego toksyczność.

Probenecyd

Nie zaleca się jednoczesnego stosowania probenecydu. Zmniejsza on nerkowe wydzielaniekanalikowe amoksycyliny. Jednoczesne stosowanie probenecydu może powodować zwiększone idługo utrzymujące się stężenie amoksycyliny we krwi. Działanie to nie dotyczy kwasuklawulanowego.

Mykofenolan mofetylu

U pacjentów otrzymujących mykofenolan mofetylu notowano zmniejszenie minimalnego stężenia

Wpływ antybiotyku Amylan ES na organizm

Wpływ antybiotyku Amylan ES na organizm

Ciągły metabolit kwasu mykofenolowego (MPA) zmniejsza się o około 50% po rozpoczęciu doustnej terapii amoksycyliną z kwasem klawulanowym. Zmiany stężenia minimalnego niekoniecznie odpowiadają zmianom w całkowitej ekspozycji na MPA. Z tego powodu zazwyczaj nie jest konieczne dostosowywanie dawki mykofenolanu mofetylu, chyba że wystąpią kliniczne objawy zaburzenia czynności przeszczepu. Konieczna jest jednak ścisła obserwacja kliniczna podczas terapii skojarzonej oraz przez krótki okres po zakończeniu antybiotykoterapii.

Wpływ na płodność, ciążę i laktację

Ciąża

Badania na zwierzętach nie wskazują na szkodliwy wpływ na ciążę, rozwój zarodka i (lub) płodu, poród lub rozwój pourodzeniowy. Należy unikać stosowania w ciąży, chyba że lekarz uzna je za konieczne.

Karmienie piersią

Amoksycylina z kwasem klawulanowym przenika do mleka ludzkiego, co może wywołać biegunkę i zakażenia grzybiczego błon śluzowych u karmionego piersią niemowlęcia. Stosowanie w tym okresie jest możliwe wyłącznie po dokonaniu oceny korzyści do ryzyka przez lekarza prowadzącego.

Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn

Nie przeprowadzono badań dotyczących wpływu antybiotyku Amylan ES na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, jednak możliwe są działania niepożądane, które mogą wpłynąć na tę zdolność.

Działania niepożądane

Najczęstszymi działaniami niepożądanymi są biegunka, nudności i wymioty. Poniżej przedstawiono działania niepożądane uszeregowane według klasyfikacji układów i narządów MedDRA.

Do określenia częstotliwości występowania działań niepożądanych zastosowano następujące kategorie: bardzo często, często, niezbyt często, rzadko, bardzo rzadko, częstość nieznana.

Zakażenia i zarażenia pasożytnicze

  • Kandydoza skóry i błon śluzowych - Często
  • Nadmierny wzrost niewrażliwych bakterii - Częstość nieznana

Zaburzenia krwi i układu chłonnego

  • Odwracalna leukopenia (w tym neutropenia) - Rzadko
  • Małopłytkowość - Rzadko
  • Odwracalna agranulocytoza - Częstość nieznana
  • Niedokrwistość hemolityczna - Częstość nieznana
Zaburzenia związane z lekiem

Zaburzenia związane z lekiem

Wydłużenie czasu krwawienia i czasu protrombinowego

Częstość nieznana

Zaburzenia układu immunologicznego

Obrzęk naczynioruchowy Częstość nieznana

Reakcja anafilaktyczna Częstość nieznana

Zespół podobny do choroby posurowiczej Częstość nieznana

Alergiczne zapalenie naczyń Częstość nieznana

Zaburzenia układu nerwowego

Zawroty głowy Niezbyt często

Ból głowy Niezbyt często

Przemijająca nadpobudliwość Częstość nieznana

Drgawki Częstość nieznana

Aseptyczne zapalenie opon mózgowych Częstość nieznana

Zaburzenia serca

Zespół Kounisa Częstość nieznana

Zaburzenia żołądka i jelit

Biegunka Często

Nudności Często

Wymioty Często

Niestrawność Niezbyt często

Związane z antybiotykiem zapalenie jelita grubego Częstość nieznana

Czarny język włochaty (rogowacenie czarne brodawek języka) Częstość nieznana

Ostre zapalenie trzustki Częstość nieznana

Zapalenie jelit indukowane lekami Częstość nieznana

Przebarwienia zębów Częstość nieznana

Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych

Zwiększenie aktywności AspAT i (lub) AlAT Niezbyt często

Zapalenie wątroby Częstość nieznana

Żółtaczka cholestatyczna Częstość nieznana

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

Wysypka skórna Niezbyt często

Świąd Niezbyt często

Pokrzywka Niezbyt często

Rumień wielopostaciowy Rzadko

Zespół Stevensa-Johnsona Częstość nieznana

Toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka Częstość nieznana

Pęcherzowe złuszczające zapalenie skóry Częstość nieznana

Ostra uogólniona osutka krostkowa (AGEP) Częstość nieznana

Polekowa reakcja z eozynofilią i objawami ogólnymi (DRESS) Częstość nieznana

Linijna IgA dermatoza Częstość nieznana

Zaburzenia nerek i dróg moczowych

Śródmiąższowe zapalenie nerek Częstość nieznana

Obecność kryształów w moczu (obejmująca ostre uszkodzenie nerek) Częstość nieznana

1 Patrz punkt 4.4.

2 Patrz punkt 4.4.

3 Nudności są częściej związane ze stosowaniem większych dawek doustnych.

Jeśli objawy żołądkowo-jelitowe są znaczące, mogą być zmniejszone poprzez stosowanie Amylanu ES na

początku posiłku

4 W tym rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego i krwotoczne zapalenie jelita grubego

(patrz punkt 4.4.)

5 Bardzo rzadko opisywano powierzchowne przebarwienia zębów u dzieci.

Odpowiednia higiena jamy ustnej może pomóc zapobiec wystąpieniu przebarwień, które zwykle można usunąć podczas

szczotkowania

6 Umiarkowane zwiększenie AspAT i (lub) AlAT obserwowano u pacjentów leczonych

antybiotykami beta-laktamowymi, ale znaczenie tych obserwacji nie jest znane

7 Te zdarzenia zauważono podczas stosowania innych penicylin i cefalosporyn (patrz punkt 4.4.)

Leczenie i działania niepożądane

Leczenie

Należy przerwać w razie wystąpienia jakiejkolwiek skórnej reakcji nadwrażliwości (patrz punkt 4.4).

Patrz punkt 4.9

Patrz punkt 4.3

Patrz punkty 4.4.

Zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych

Po dopuszczeniu produktu leczniczego do obrotu istotne jest zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych. Umożliwia to nieprzerwane monitorowanie stosunku korzyści do ryzyka stosowania produktu leczniczego.

Osoby należące do fachowego personelu medycznego powinny zgłaszać wszelkie podejrzewane działania niepożądane za pośrednictwem Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa, Tel.: + 48 22 49 21 301, Faks: + 48 22 49 21 309, strona internetowa: .

Gatunki zwykle wrażliwe

Tlenowe bakterie Gram-dodatnie:

  • Staphylococcus aureus (wrażliwe na metycylinę)
  • Streptococcus pneumoniae
  • Streptococcus pyogenes i inne paciorkowce beta-hemolizujące

Tlenowe bakterie Gram-ujemne:

  • Haemophilus influenzae
  • Moraxella catarrhalis

Gatunki, w których może wystąpić problem oporności nabytej

Tlenowe bakterie Gram-ujemne:

  • Klebsiella pneumoniae

Drobnoustroje z wrodzoną opornością:

  • Tlenowe bakterie Gram-ujemne:
    • Legionella pneumophila
  • Inne drobnoustroje:
    • Chlamydophila pneumoniae
Chlamydophila psittaci, Coxiella burnetti, Mycoplasma pneumoniae

Chlamydophila psittaci, Coxiella burnetti, Mycoplasma pneumoniae

£ Wszystkie gronkowce oporne na metycylinę są oporne na amoksycylinę z kwasem klawulanowym

Ta postać amoksycyliny z kwasem klawulanowym jest odpowiednia do leczenia zakażeńwywołanych przez opornego na penicylinę Streptococcus pneumoniae tylko w zarejestrowanychwskazaniach (patrz punkt 4.1).

W niektórych krajach UE szczepy ze zmniejszoną wrażliwością występują z częstością większąniż 10%.

Właściwości farmakokinetyczne

Wchłanianie

Amoksycylina i kwas klawulanowy całkowicie dysocjują w wodnych roztworach w zakresiefizjologicznego pH. Oba składniki szybko i dobrze wchłaniają się po podaniu doustnym. Wchłanianieamoksycyliny z kwasem klawulanowym jest optymalne, gdy są podawane na początku posiłku.Biodostępność amoksycyliny i kwasu klawulanowego po podaniu doustnym wynosi około 70%.Krzywe stężeń obu składników w osoczu są podobne i czas do osiągnięcia maksymalnego stężenia wosoczu (Tmax) wynosi około 1 godziny.

Podawane substancje czynneCmax [µg/mL]Tmax [godz.]AUC0-24 godz. [µg·godz/mL]T1/2 [godz.]
Amoksycylina15,72,059,81,4
Kwas klawulanowy1,71,14,01,1

AMX – amoksycylina, CA – kwas klawulanowy

Dystrybucja

Z całkowitej ilości leku w osoczu, około 25% kwasu klawulanowego i 18% amoksycyliny jestzwiązane z białkami. Objętość dystrybucji wynosi około 0,3-0,4 l/kg mc. dla amoksycyliny i około 0,2l/kg mc. dla kwasu klawulanowego.

Metabolizm Amoksycyliny

Metabolizm Amoksycyliny

Amoksycylina jest częściowo wydalana w moczu w postaci nieaktywnego kwasu penicyloilowego, w ilościach odpowiadających 10 do 25% dawki początkowej. U ludzi kwas klawulanowy jest w znacznym stopniu metabolizowany i wydalany w moczu oraz z kałem, a także w postaci dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Wydalanie

Główną drogą wydalania amoksycyliny są nerki, podczas gdy w wydalaniu kwasu klawulanowego biorą udział zarówno nerki, jak i mechanizmy pozanerkowe.

U zdrowych osób średni okres półtrwania amoksycyliny z kwasem klawulanowym w fazie eliminacji wynosi około 1 godziny, a średni klirens całkowity około 25 l/godzinę. Około 60-70% amoksycyliny i około 40-65% kwasu klawulanowego jest wydalane w postaci niezmienionej w moczu w ciągu 6 pierwszych godzin od podania w pojedynczej amoksycyliny z kwasem klawulanowym w postaci tabletek o mocy 250 mg + 125 mg lub 500 mg + 125 mg.

Jednoczesne podanie probenecydu

Jednoczesne podanie probenecydu opóźnia wydalanie amoksycyliny, ale nie opóźnia wydalania nerkowego kwasu klawulanowego (patrz punkt 4.5).

Wiek

Okres półtrwania amoksycyliny w fazie eliminacji u dzieci w wieku około 3 miesięcy do 2 lat jest zbliżony do wartości uzyskiwanych u starszych dzieci i u dorosłych. U bardzo małych dzieci (w tym u wcześniaków) w pierwszym tygodniu życia leku nie należy podawać częściej niż dwa razy na dobę ze względu na niedojrzałość nerkowej drogi wydalania.

Płeć

Po podaniu doustnym amoksycyliny z kwasem klawulanowym zdrowym mężczyznom i kobietom nie stwierdzono znaczącego wpływu płci na farmakokinetykę amoksycyliny lub kwasu klawulanowego.

Zaburzenie czynności nerek

Całkowity klirens surowiczy amoksycyliny z kwasem klawulanowym zmniejsza się proporcjonalnie do zmniejszającej się wydolności nerek. Zmniejszenie klirensu leku jest wyraźniejsze dla amoksycyliny niż dla kwasu klawulanowego, ponieważ proporcjonalnie większa część amoksycyliny jest wydalana drogą nerkową.

Zaburzenie czynności wątroby

U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby należy podczas dawkowania zachować ostrożność, kontrolując regularnie czynność wątroby.

Przedkliniczne dane o bezpieczeństwie

Dane niekliniczne, uzyskane na podstawie konwencjonalnych badań farmakologicznych dotyczących bezpieczeństwa stosowania, genotoksyczności i toksycznego wpływu na reprodukcję, nie ujawniają szczególnego zagrożenia dla człowieka.

W przeprowadzonych na psach badaniach, dotyczących toksyczności amoksycyliny z kwasem klawulanowym po podaniu wielokrotnym, obserwowano podrażnienie żołądka, oraz wymioty i przebarwienia języka.

6. DANE FARMACEUTYCZNE

6.1 Wykaz substancji pomocniczych

  • Krospowidon, typ A
  • Dwutlenek krzemu
  • Krzemionka koloidalna, bezwodna
  • Karmeloza sodowa
  • Guma ksantan
  • Acesulfam potasowy (E 950)
  • Sacharyna sodowa (E 954)
  • Aromat o smaku truskawkowym (maltodekstryna (kukurydziana), cytrynian trietylu, glikol propylenowy, składniki smakowe, alkohol benzylowy)

6.2 Niezgodności farmaceutyczne

Nie dotyczy.

6.3 Okres ważności

Suchy proszek: 2 lata

Zawiesina po rekonstytucji: 7 dni.

Zawiesinę po rekonstytucji przechowywać w lodówce w temperaturze 2°C-8°C do 7 dni. Nie zamrażać.

6.4 Specjalne środki ostrożności podczas przechowywania

Suchy proszek: nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Warunki przechowywania produktu leczniczego po rekonstytucji patrz punkt 6.3.

6.5 Rodzaj i zawartość opakowania

Butelka ze szkła typu III koloru oranżowego zawierająca proszek do rekonstytucji 50 mL lub 100 mLzawiesiny doustnej z zakrętką z PP. Butelka umieszczona jest w pudełku tekturowym wraz zdozownikiem w postaci: 6 mL strzykawki z PE/PS lub 5 mL łyżki miarowej z PS lub 5 mL miarki zPP.

Nie wszystkie wielkości opakowań muszą znajdować się w obrocie.

6.6 Specjalne środki ostrożności dotyczące usuwania

Wszelkie niewykorzystane resztki produktu leczniczego lub jego odpady należy usunąć zgodnie z lokalnymi przepisami.

Instrukcja rekonstytucji zawiesiny

Przed użyciem należy sprawdzić czy zabezpieczenie korka nie zostało naruszone. Należy wstrząsnąćbutelką w celu rozluźnienia proszku. Napełnić butelkę wodą tuż poniżej poziomu oznakowanego naetykiecie kreską. Odwrócić butelkę i dobrze wstrząsnąć. Poczekać, aż opadnie piana. Następnie

Informacje dotyczące sporządzania zawiesiny doustnej

Instrukcja sporządzania zawiesiny doustnej

Uzupełnić wodą dokładnie do kreski, odwrócić butelkę i ponownie dobrze wstrząsnąć.

Dobrze wstrząsnąć butelką przed każdym użyciem.

Dalsze informacje dotyczące sporządzania zawiesiny doustnej

MocOdpowiadająca wielkośćObjętość wody, jaką należy dodać [mL]Końcowa objętość sporządzonej zawiesiny doustnej [mL]
(600 mg+42,9 mg)/5 mLButelka 50 mL4350
(600 mg+42,9 mg)/5 mLButelka 100 mL85100

PODMIOT ODPOWIEDZIALNY POSIADAJĄCY POZWOLENIE NA DOPUSZCZENIE DO OBROTU

Viatris LimitedDamastown Industrial ParkMulhuddartDublin 15DUBLINIrlandia

NUMER POZWOLENIA NA DOPUSZCZENIE DO OBROTU

Pozwolenie nr: 27319

DATA WYDANIA PIERWSZEGO POZWOLENIA NA DOPUSZCZENIE DO OBROTU I DATA PRZEDŁUŻENIA POZWOLENIA

Data wydania pierwszego pozwolenia na dopuszczenie do obrotu: 31.08.2022

DATA ZATWIERDZENIA LUB CZĘŚCIOWEJ ZMIANY TEKSTU CHARAKTERYSTYKI PRODUKTU LECZNICZEGO

08/2024

Rozpocznij konsultację
Wybierz lek przechodząc do wyszukiwarki inny lek
Cena konsultacji: 59,00 zł