Co zawiera i jak działa Helides - kapsułki dojelitowe twarde?
Choroba refluksowa przełyku: leczenie nadżerek w przebiegu refluksowego zapalenia przełyku, długotrwałe stosowanie w celu zapobiegania nawrotom refluksowego zapalenia przełyku, leczenie objawowe choroby refluksowej przełyku. Dorośli i młodzież w wieku od 12 lat. Leczenie nadżerek w przebiegu refluksowego zapalenia przełyku: 40 mg 1 ×/d przez 4–8 tyg.; w zapobieganiu nawrotom 20 mg 1 ×/d. Leczenie objawowe choroby refluksowej przełyku: 20 mg 1 ×/d przez 4 tyg.; po ustąpieniu objawów 20 mg 1 ×/d (u dorosłych można również stosować 20 mg 1 ×/d doraźnie, w razie potrzeby); jeśli objawy nie ustępują po 4 tyg. leczenia, należy przeprowadzić dalsze badania diagnostyczne.
Eradykacja w skojarzeniu z antybiotykami, leczenie choroby wrzodowej dwunastnicy współistniejącej z zakażeniem , zapobieganie nawrotom choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy u pacjentów z owrzodzeniem współistniejącym z zakażeniem . Dorośli. 20 mg 2 ×/d przez 7 dni.
Leczenie choroby wrzodowej dwunastnicy wywołanej przez u młodzieży w wieku od 12 lat. 20 mg 2 ×/d przez 7–14 dni, w skojarzeniu z antybiotykami.
Leczenie owrzodzeń żołądka wywołanych stosowaniem NLPZ. Dorośli. Zwykle 20 mg 1 ×/d przez 4–8 tyg.
Zapobieganie owrzodzeniom żołądka i dwunastnicy związanym ze stosowaniem NLPZ u osób z grup ryzyka. Dorośli. 20 mg 1 ×/d.
Przedłużone leczenie zapobiegające ponownemu krwawieniu z owrzodzeń trawiennych, po początkowym leczeniu esomeprazolem w postaci wlewu Dorośli. 40 mg 1 ×/d przez 4 tyg.
Zespół Zollingera i Ellisona. Dorośli. Początkowo 40 mg 2 ×/d, następnie dawkę dostosować indywidualnie, zwykle stosuje się 80–160 mg/d. Dawki >80 mg/d podawać w 2 daw. podz.
Kiedy stosować Helides - kapsułki dojelitowe twarde?
Kapsułki Helides są stosowane w terapii następujących schorzeń:
Dorośli
Choroba refluksowa przełyku (GERD)
- leczenie nadżerek w przebiegu refluksowego zapalenia przełyku
- długoterminowe stosowanie w celu zapobiegania nawrotom refluksowego zapalenia przełyku
- leczenie objawowe GERD
W połączeniu z odpowiednimi schematami antybiotykoterapii w celu eradykacji , a także
- w leczeniu choroby wrzodowej dwunastnicy spowodowanej zakażeniem
- w zapobieganiu nawrotom choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy u pacjentów z wrzodami związanymi z zakażeniem .
Pacjenci korzystający z niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ)
Leczenie wrzodów żołądka wywołanych przez NLPZ. Zapobieganie owrzodzeniom żołądka i dwunastnicy spowodowanym stosowaniem NLPZ u pacjentów z ryzykiem.
Długoterminowe leczenie po terapii dożylnej w celu zapobiegania nawrotom krwawienia z wrzodów żołądka i dwunastnicy.
Zespół Zollingera-Ellisona.
Młodzież w wieku od 12 lat
Choroba refluksowa przełyku (GERD)
- leczenie nadżerek w przebiegu refluksowego zapalenia przełyku
- długoterminowe stosowanie w celu zapobiegania nawrotom refluksowego zapalenia przełyku
- leczenie objawowe GERD.
W połączeniu z antybiotykami w leczeniu choroby wrzodowej dwunastnicy wywołanej zakażeniem .
Kiedy nie stosować preparatu Helides - kapsułki dojelitowe twarde?
Niebezpieczna reakcja może wystąpić u osób nadwrażliwych na którekolwiek składniki preparatu lub pochodne benzimidazolu. Należy unikać jednoczesnego stosowania z nelfinawirem.
Dawkowanie preparatu Helides - kapsułki dojelitowe twarde
Podając lek doustnie, należy przyjąć kapsułkę w całości; jeśli pacjent ma trudności z połykaniem, można otworzyć kapsułkę, wymieszać zawartość z wodą i natychmiast połknąć (po wypiciu należy przepłukać szklanką wody); nie należy żuć ani kruszyć kapsułek ani ich zawartości. W przypadku chorych niezdolnych do samodzielnego połykania, rozpuszczoną zawartość kapsułki w wodzie można podać za pomocą sondy do żołądka. Nie ma konieczności dostosowania dawki u osób starszych, z niewydolnością nerek lub łagodną albo umiarkowaną niewydolnością wątroby. W przypadku ciężkiej niewydolności nerek należy stosować ostrożnie. U pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, dawka nie powinna przekraczać 20 mg/dz.