Co zawiera i jak działa Lamotrix - tabletki?
Monoterapia napadów padaczkowych - różnorodnych napadów, w tym toniczno-klonicznych. Dorośli i młodzież powyżej 13. roku życia. Rozpocząć od 25 mg raz dziennie przez 2 tygodnie, następnie zwiększyć dawkę do 50 mg raz dziennie przez kolejne 2 tygodnie. Następnie można stopniowo zwiększać dawkę o maksymalnie 50-100 mg co 1-2 tygodnie, aż do osiągnięcia optymalnej odpowiedzi na leczenie. Zazwyczaj dawka podtrzymująca wynosi 100-200 mg raz dziennie lub w 2 dawkach podzielonych. W niektórych przypadkach konieczne może być stosowanie dawki do 500 mg/dobę.Leczenie skojarzone napadów padaczkowych - zarówno częściowych, jak i uogólnionych, w tym toniczno-klonicznych. Leczenie napadów zespołu Lennoxa i Gastauta. Lamotrygina może być stosowana jako lek pierwszego rzutu, zwłaszcza u dorosłych i młodzieży powyżej 13. roku życia. W leczeniu skojarzonym z walproinianem (z innymi lekami przeciwpadaczkowymi lub bez nich) zaleca się podobny schemat dawkowania jak w monoterapii.Monoterapia w leczeniu typowych napadów nieświadomości u dzieci w wieku 2-12 lat. Początkowo zaleca się dawkę 0,3 mg/kg mc. raz dziennie, którą można stopniowo zwiększać do osiągnięcia optymalnej odpowiedzi na leczenie.Zapobieganie epizodom depresji u pacjentów z zaburzeniami afektywnymi dwubiegunowymi typu I, u których dominującym objawem są epizody depresyjne. Dorośli. W przypadku leczenia skojarzonego z innymi lekami zaleca się monitorowanie dawki lamotryginy i dostosowanie jej odpowiednio do innych terapii.
Kiedy stosować Lamotrix - tabletki?
Padaczka
- Leczenie skojarzone lub w monoterapii napadów częściowych i uogólnionych, w tym napadów toniczno-klonicznych.
- Napady związane z zespołem Lennoxa-Gastauta. Produkt Lamotrix jest stosowany w leczeniu skojarzonym, ale może być stosowany jako pierwszy lek przeciwpadaczkowy włączany do leczenia zespołu Lennoxa-Gastauta.
- Leczenie skojarzone napadów częściowych i uogólnionych, w tym napadów toniczno-klonicznych oraz napadów związanych z zespołem Lennoxa-Gastauta.
- Monoterapia w typowych napadach nieświadomości.
Zaburzenia afektywne dwubiegunowe
- Zapobieganie epizodom depresji u pacjentów z zaburzeniami afektywnymi dwubiegunowymi typu I, u których występują głównie epizody depresji.
Produkt leczniczy Lamotrix nie jest wskazany w doraźnym leczeniu epizodów manii ani depresji.
Kiedy nie stosować preparatu Lamotrix - tabletki?
Reakcja alergiczna na którykolwiek składnik produktu.