Neoparin Cena
Co znajduje się w tym artykule?
Co zawiera i jak działa Neoparin - roztwór do wstrzykiwań?
Zapobieganie żylnej chorobie zakrzepowo-zatorowej (ŻChZZ) u pacjentów chirurgicznych z grup umiarkowanego i dużego ryzyka, szczególnie poddawanych zabiegom ortopedycznym, ogólnym i onkologicznym. Leczenie polega na podawaniu odpowiednich dawek leku zależnie od ryzyka ŻChZZ, a także na kontynuowaniu profilaktyki przez określony czas po zabiegu. Dla pacjentów z chorobą nowotworową lub niewydolnością nerek, dawki leku są dostosowane do ich stanu zdrowia.Zapobieganie ŻChZZ u pacjentów internistycznych z ostrymi chorobami i ograniczoną mobilnością, również wymaga odpowiedniego leczenia profilaktycznego. Leczenie trwa określoną liczbę dni, a także uwzględnia stan nerek pacjenta. Leczenie zakrzepicy żył głębokich i zatorowości płucnej jest przeprowadzane zgodnie z ustalonym schematem dawkowania, uwzględniając ryzyko nawrotu choroby. Podobnie, przedłużone leczenie zakrzepicy i zapobieganie nawrotom u pacjentów z chorobą nowotworową wymaga indywidualnej oceny ryzyka i korzyści z dłuższego leczenia.W przypadku hemodializy, podawanie leku zapobiegającego tworzeniu się skrzepów jest zależne od specyfiki dializy i ryzyka krwawienia u pacjenta. Leczenie niestabilnej dławicy piersiowej i zawału serca również wymaga zastosowania odpowiednich dawek leku, w zależności od stanu pacjenta. W przypadku zawału serca z uniesieniem odcinka ST, leczenie może być różne w zależności od wieku pacjenta i ewentualnego poddania go interwencji przezskórnej. Dawkowanie leku enoksaparyny jest dostosowane do potrzeb pacjenta i określonego leczenia.
Rozpocznij konsultację
Wybierz lek przechodząc do wyszukiwarki inny lek
Cena konsultacji: 59,00 zł
Kiedy stosować Neoparin - roztwór do wstrzykiwań?
Preparat leczniczy Neoparin jest zalecany dla osób dorosłych w różnych sytuacjach, takich jak zapobieganie żylnej chorobie zakrzepowo-zatorowej u pacjentów chirurgicznych lub internistycznych z ograniczoną mobilnością, leczenie zakrzepicy żył głębokich i zatorowości płucnej, zapobieganie tworzeniu się skrzepów podczas hemodializy oraz w ostrym zespole wieńcowym. Preparat Neoparin Forte również jest przeznaczony do tych samych celów.
Kiedy nie stosować preparatu Neoparin - roztwór do wstrzykiwań?
Nadwrażliwość na enoksaparynę sodową, heparynę lub jej pochodne, w tym heparyny drobnocząsteczkowe lub na którekolwiek składniki preparatu, immunologiczna małopłytkowość poheparynowa w ciągu ostatnich 100 dni lub obecność przeciwciał krążących, aktywne, klinicznie istotne krwawienie, stany medyczne związane z dużym ryzykiem krwawienia, w tym niedawno przebyty udar krwotoczny, owrzodzenie żołądka lub jelit, obecność nowotworu złośliwego obarczonego dużym ryzykiem krwawienia, niedawno przebyta operacja mózgu, rdzenia kręgowego lub oka, rozpoznanie lub podejrzenie żylaków przełyku, nieprawidłowości anatomiczne w układzie tętniczo-żylnym, tętniaki naczyniowe lub poważne nieprawidłowości naczyń krwionośnych w obrębie rdzenia kręgowego lub mózgu. Nie stosować u osób ze znieczuleniem podpajęczynówkowym lub zewnątrzoponowym bądź znieczuleniem miejscowym, u których w czasie ostatnich 24 h stosowano enoksaparynę. Ze względu na zawartość alkoholu benzylowego, enoksaparyny w fiolkach wielodawkowych nie stosować u noworodków i wcześniaków.
Rozpocznij konsultację
Wybierz lek przechodząc do wyszukiwarki inny lek
Cena konsultacji: 59,00 zł