Co zawiera i jak działa Staloral 300 (5 traw) - roztwór do stosowania podjęzykowego?
Choroby alergiczne związane z sezonowymi lub całorocznymi objawami (typ I alergii według klasyfikacji Gella i Coombsa) manifestują się zazwyczaj poprzez nieżyt nosa, zapalenie spojówek, albo oba te schorzenia, a także łagodną do umiarkowaną astmą.
Immunoterapia okazuje się bardziej efektywna, gdy rozpoczyna się w młodszym wieku; nie zaleca się stosowania immunoterapii alergenowej u dzieci poniżej 5 roku życia. Dawkowanie jest indywidualne i można je modyfikować w zależności od odpowiedzi pacjenta na leczenie. W przypadku alergii sezonowej zaleca się rozpoczęcie terapii 2-3 miesiące przed rozpoczęciem sezonu pylenia i kontynuowanie jej do jego zakończenia. Natomiast w przypadku alergii całorocznej, leczenie powinno być prowadzone przez cały rok. Dawkę zaleca się zwiększać stopniowo. Lek podaje się pod język, zaleca się 1 raz/dzień, po czym po około 2 minutach należy go połknąć.
W trakcie zwiększania dawki, w ciągu 1-5 dni stosuje się stężenie 10 IR/ml, a w ciągu 6-10 dni stężenie 300 IR/ml. Leczenie podtrzymujące polega na przyjmowaniu maksymalnej, dobrze tolerowanej dawki codziennie lub 3 razy w tygodniu. Leczenie odczulające zazwyczaj trwa od 3 do 5 lat. Jeśli po roku (w przypadku alergii całorocznej) lub po pierwszym sezonie pylenia (w przypadku alergii sezonowej) nie zaobserwuje się istotnej poprawy objawów, schemat leczenia powinien zostać ponownie oceniony.
W przypadku przerwy w stosowaniu leku trwającej krócej niż tydzień, zaleca się kontynuowanie leczenia ostatnią zastosowaną dawką. Natomiast w przypadku dłuższej przerwy, zaleca się wznowienie leczenia od pierwszej dawki z ostatnio zastosowanego stężenia, a następnie stopniowe zwiększanie dawki aż do osiągnięcia dawki podtrzymującej.
Kiedy stosować Staloral 300 (5 traw) - roztwór do stosowania podjęzykowego?
Choroby alergiczne, które należą do typu I alergii według klasyfikacji Gella i Coombsa, manifestują się objawami takimi jak zapalenie błony śluzowej nosa, zapalenie spojówek, albo zapalenie błony śluzowej nosa i spojówek, albo astma (od łagodnej do umiarkowanej), o charakterze sezonowym lub całorocznym.
Kiedy nie stosować preparatu Staloral 300 (5 traw) - roztwór do stosowania podjęzykowego?
Osoby nadwrażliwe na jakąkolwiek substancję pomocniczą, cierpiące na choroby autoimmunologiczne, choroby kompleksów immunologicznych, niedobory odporności, choroby nowotworowe, astmę trudną do kontrolowania lub ciężką (z wartością FEV1 poniżej 70% wartości przewidywanej), stany zapalne jamy ustnej, takie jak liszaj płaski, wrzody lub grzybica, nie powinny korzystać z tego produktu.